Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

01.07.2019

Busy Rodzina 500+ na Mazowszu: podsumowanie tygodnia

Do 53 mazowieckich miejscowości dotarła akcja informacyjna związana z programem Rodzina 500 plus, przedstawionym w nowej formule, w pierwszym tygodniu jej trwania. Z ich mieszkańcami spotkali się Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Wicewojewodowie Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz oraz Kierownicy Delegatur MUW i pracownicy urzędu wojewódzkiego.

Akcję zainaugurowali Premier RP Mateusz Morawiecki wraz z Wojewodą Zdzisławem Sipierą i Wicewojewodami Sylwestrem Dąbrowskim i Arturem Standowiczem w poniedziałek, 24 czerwca. Trzy busy w pierwszą trasę wyruszyły z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w okolice Warszawy do Ząbek i Halinowa oraz do regionu ciechanowskiego (Ciechanów – Świercze) i radomskiego (Radom – Białobrzegi).

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera odwiedził dziś Ząbki, gdzie na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury i stadionu miejskiego uczestniczył w inauguracji akcji „Lato w mieście”. Następnie wizytował nowoczesne Przedszkole Publiczne nr 3, które posiada własny amfiteatr, a także Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkach, w którym rozmawiał z pracownikami zajmującymi się obsługą programu Rodzina 500+ oraz jedną z rodzin wielodzietnych. Po wizycie w Ząbkach Wojewoda Zdzisław Sipiera przekazał informacje dotyczące programu w Gminnym Żłobku w Halinowie.

Z mieszkańcami Ciechanowa i gminy Świercze spotkał się Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki wraz z Robertem Kochańskim, Kierownikiem Delegatury MUW w Ciechanowie. Natomiast informacje o nowych zasadach przyznawania świadczenia 500+  mieszkańców Radomia i Białobrzegów informowali Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki i Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

 

Busy informacyjne Rodzina 500+ w regionie radomskim, ostrołęckim, ciechanowskim, siedleckim i płockim

Do kolejnych gmin na Mazowszu akcja informacyjna dotarła we wtorek, 25 czerwca. Z mieszkańcami Starej Błotnicy, Jedlińska i Zakrzewa spotkał się Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu. W miejscowościach Nur, Boguty Pianki, Szulborze Wielkie, Zaręby Kościelne i Andrzejewo był Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce. Miastków Kościelny, Żelechów, Trojanów i Maciejowice odwiedziła Anna Kaszuba, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach.

O szczegółach związanych z przystąpieniem do Programu Rodzina 500 plus na nowych zasadach mieszkańców Nowego Miasta nad Pilicą, Klwowa, Potworowa i Przytyku informował w środę, 26 czerwca Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej delegatury MUW. Tego samego dnia Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce spotkał się z mieszkańcami Ostrołęki, Rzekunia, Goworowa, Czerwina i Troszyna.

Następnymi przystankami busów informacyjnych Rodzina 500 plus na mapie Mazowsza były:

W czwartek, 27 czerwca – Karniewo, Maków Mazowiecki, Szelków, Rzewnie, Różan – z udziałem Marcina Grabowskiego, Kierownika Delegatury MUW w Ostrołęce. Z mieszkańcami Łaskarzewa, Górzna, Garwolina i Wilgi tego dnia spotkała się Anna Kaszuba, Kierownik siedleckiej Delegatury MUW.

W piątek, 28 czerwca – Sierpc, Szczutowo, Gójsk i Zawidz Kościelny odwiedziła Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku. Wodynie, Domanice, Wiśniew, Skórzec znalazły się tego dnia w harmonogramie spotkań z mieszkańcami Anny Kaszuby, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach. Z mieszkańcami Regimina, Ciechanowa i Gruduska spotkał się Robert Kochański, Kierownik ciechanowskiej Delegatury MUW.

Kierownicy Delegatur MUW w Płocku, Radomiu i Ciechanowie odbyli również weekendowe spotkania z mieszkańcami w ramach akcji informacyjnej Rodzina 500 plus. W Giżycach i przy okazji Pikniku Rodzinnego przy OSP w Giżycach w sobotę oraz na Festynie Rodzinnym „Powitanie Lata” w Wiączeminie w niedzielę pojawiła się Marlena Mazurska. W jubileuszu 10-lecia OSP w gminie Stromiec z akcją informacyjną uczestniczył Krzysztof Murawski. Robert Kochański odwiedził mieszkańców Płońska. O nowej formule programu informował również uczestników IX Festiwalu Truskawki – Załuski 2019 oraz XIII Dni Sochocina.

Podziel / Share
01.07.2019, Ilość wejść: 1805, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry