Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

13.05.2008

Szlachetne zdrowie...

Od 8 do 9 maja 2008r. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego trwało seminarium „Rola europejskiego i krajowego dialogu społecznego w przekształceniach sektora zdrowotnego”.

Seminarium zostało zorganizowane przez Konfederację Pracodawców Polickich we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Pracodawców Szpitali i Opieki Zdrowotnej (HOSPEEM) oraz ze współpracy z Europejską Federacją Związków Zawodowych Sektora Publicznego (EPSU) i Europejskim Stowarzyszeniem Szpitali Niepublicznych (UEHP).

Celem spotkania było podkreślenie kluczowej roli jaką dialog społeczny odgrywa w sektorze zdrowia szczególnie wśród nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Dzięki temu seminarium organizatorzy pragnęli przyczynić się do upowszechnienia zasad powyższego dialogu.

Pierwszego dnia Wojewoda Mazowiecki - Jacek Kozłowski przywitał uczestników seminarium. W swoim wystąpieniu przywołał przykład radomskiej służby zdrowia. Zaznaczył, że z doświadczenie wie, że przekształcenia zawsze są trudne, ale często konieczne. Dlatego, aby płynnie i bez narażania pacjentów, realizowany był proces przekształceniowy w służbie zdrowia, należy rozmawiać. Wojewoda wyraził również uznanie dla tego typu przedsięwzięć. Zauważył, że wiedza i doświadczenie ekspertów biorących udział w debacie, umożliwią, tak niezbędny, dialog społeczny; a wnioski wyciągnięte z tego spotkania pokażą, że reformy w sektorze zdrowotnym mogą być wprowadzane z pożytkiem dla wszystkich.

Do udziału w seminarium zostali zaproszeni m.in.:

  • ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej i krajów kandydujących do UE;
  • członkowie HOSPEEM z 12 krajów Unii Europejskiej (Austria, Łotwa, Czechy, Holandia, Dania, Norwegia, Francja, Niemcy, Szwecja, Irlandia, Anglia, Włochy) oraz stali obserwatorzy z Malty i Finlandii;
  • przedstawiciele EPSU i UEHP;
  • przedstawiciele niepublicznych i publicznych placówek zdrowia;
  • naukowcy.

Wśród zaproszonych są również przedstawiciele Komisji Europejskiej.

Podziel / Share
13.05.2008, Ilość wejść: 1896, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry