Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

14.05.2008

Decyzja o linii kolejowej E20

Modernizacja odcinka Siedlce – Terespol pozwoli na spełnienie podstawowych warunków Funduszu Spójności, które nakierowane są głównie na rozwój regionalny, w tym likwidację nierównomierności w zatrudnieniu i ograniczeń w rozwoju.

13 maja 2008r. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski podpisał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn.: „II Faza modernizacji linii kolejowej E20 w zakresie zasilania trakcyjnego, sterowania ruchem kolejowym i łączności na odcinku Siedlce – Terespol w obrębie woj. mazowieckiego oraz w zakresie robót torowych, budynków, obiektów inżynieryjnych i sieci trakcyjnej w obrębie stacji Siedlce.” Stacja ta, położona 90 km. od Warszawy, jest jednym z najważniejszych węzłów na linii E20.

W trakcie przeprowadzonego postępowania w sprawie ocen oddziaływania na środowisko zmierzającego do wydania decyzji, przeanalizowano przedłożony wniosek oraz raport o oddziaływaniu na środowisko.

Przyjęty wariant usprawnia działanie stacji Siedlce, oraz jest najkorzystniejszy dla środowiska. Podczas przebudowy zastosowane zostaną rozwiązania, których celem będzie ochrona akustyczna pobliskich zabudowań. Należy również zaznaczyć, że modernizacja stacji kolejowej nie wpłynie negatywnie na obszar sieci Natura 2000, znajdujący się 3.2 km. od stacji, ponadto – zmniejszy oddziaływanie na środowisko.

Charakterystyka przedsięwzięcia.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia z dn. 13 maja 2008r.

Pliki do pobrania

  • 1.56 MB
  • 4.97 MB
Podziel / Share
14.05.2008, Ilość wejść: 1895, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry