Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

20.05.2008

Jest decyzja - II linia metra

19 maja 2008r. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, polegającego na budowie II linii metra od szlaku ze stacją „Rondo Daszyńskiego” do stacji „Połczyńska”

wraz ze stacją postojową „Mory” w Warszawie.

Całkowita długość II linii metra na odcinku zachodnim od stacji „Rondo Daszyńskiego” do stacji „Połczyńska” wynosić będzie około 9.2 km., a uwzględniając dodatkowo tory prowadzące do stacji Techniczno – Postojowej „Mory” o długości 1.0 km wynosić będzie ok. 10.2 km. Powierzchnia zabudowy, wraz ze stacją techniczno – postojową wynosić będzie 191 400m.

Na odcinku zachodnim II linii metra przewiduje się budowę 9 stacji podziemnych wraz z wyjściami na powierzchnię terenu: Wolska, Płocka, Moczydło, Księcia Janusza, Wola Park, Powstańców Śląskich, Lazurowa, Chrzanów i Połczyńska.

W swojej decyzji wojewoda zaznaczył, że prowadzone roboty budowlane organizować należy w sposób minimalizujący wpływ na stan powietrza atmosferycznego, oraz uwzględniając pełną ochronę drzew i krzewów przewidzianych do adaptacji w projekcie gospodarki istniejącą zielenią. Należy również wykonać ekspertyzy techniczne budynków w zakresie ich odporności na drgania zarówno w czasie budowy, jak i w trakcie eksploatacji metra.

Przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony środowiska, w tym minimalizowanie hałasu w procesie budowlanym, zapewni ochronę środowiska.

Link do mapki: http://metro.waw.pl/grafika/2d_plan.jpg

Podobne tematy

Podziel / Share
20.05.2008, Ilość wejść: 2486, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry