Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

01.09.2008

Witaj szkoło!

1 września 2008 roku Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w Gimnazjum i Liceum im. Władysława IV w Warszawie.

Na zaproszenie Pani Dyrektor Grażyny Filipiak oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty Karola Semika odpowiedzieli m.in: Wicekurator Katarzyna Góralska, Wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, Burmistrz Pragi Północ Jolanta Koczorowska, Przewodniczący Rady Dzielnicy Elżbieta Kowalska-Kobus, Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej Abp Henryk Hoser, poseł Joanna Fabisiak oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Wojewódzkiego. List Minister Katarzyny Hall odczytał przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej Andrzej Gorczyński.

Gimnazjum i Liceum im. Władysława IV istnieje już ponad 120 lat. Renoma placówki poprawia wizerunek dzielnicy. Szkoła nie tylko koncentruje się na tradycji, lecz kształci uczniów gotowych budować nowoczesność.

Wojewoda Mazowiecki złożył uczniom trzy życzenia. Przede wszystkim, żeby nie obawiali się wysokich wymagań stawianych przez nauczycieli oraz aby nauka była przygodą i pasją. Jacek Kozłowski podkreślił, że nauka polega na stawianiu pytań i szukaniu na nie odpowiedzi. Życzył również szukania prawdy w debacie. Zaznaczył także, że należy się skupiać na rozumieniu drugiej osoby, a nie koncentrować się na swoich racjach. Jacek Kozłowski życzył uczniom i nauczycielom, aby ten rok zakończyli w poczuciu satysfakcji ze spełnionych zadań. Podkreślił, że te życzenia mogą spełnić tylko oni sami.

Na spotkaniu przywołano także absolwentów, którym wojna przerwała możliwość zdobywania wiedzy. Kurator Mazowiecki wspomniał tych, którzy oddali zdrowie i życie za wolne państwo.

Podczas uroczystości pokazano prezentację multimedialną o szkole i jej historii. Na zakończenie spotkania odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali swoje talenty.

Podziel / Share
01.09.2008, Ilość wejść: 1633, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry