Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

10.09.2008

Rozprawa administracyjna - droga ekspresowa S2

9 września 2008 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się otwartarozprawa administracyjna, dotycząca realizacji przedsięwzięciapolegającego na budowie odcinka drogi ekspresowej S2(POW) od węzła"Konotopa" do węzła „Lotnisko”.

Wzięli w niejudział Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Wicewojewoda Dariusz Piątekoraz Wiesław Dąbrowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych iAutostrad na Mazowszu. Posiedzenie odbyło się przed wydaniem przezWojewodę decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach tej inwestycji, iuzgodnienie działań mających na celu zapobieżenie szkodliwego działaniadrogi na środowisko.

W czasie rozprawy zaprezentowany został projekt zabezpieczeń przeduciążliwymi i szkodliwymi skutkami budowy – budowa ekranówchroniących przed hałasem, stworzenie zbiorników na wodę spływającą zdrogi oraz wyznaczenie pasów zieleni mających zredukować zanieczyszczeniepowietrza.

W dyskusji udział wzięli przedstawiciele stowarzyszeń reprezentującychmieszkańców południowej Warszawy. Na zakończenie Wicewojewoda Mazowieckipodziękował wszystkim za udział. Zapewnił, że wnioski zostaną uwzględnione przy wydawaniu decyzji środowiskowej. Protokół z rozprawy udostępniony zostanie na stronie Wydziału Środowiska i Rolnictwa Mazowieckiego UrzęduWojewódzkiego.

Podziel / Share
10.09.2008, Ilość wejść: 1608, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry