Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

15.09.2008

Drogi ekspresowe w zgodzie ze środowiskiem

11 września w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna.

 

Dotyczyła ona wydania pozwolenia na budowę dróg ekspresowych: Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) na odcinku od węzła „Lotnisko” do węzła „Puławska” oraz trasy NS na odcinku od węzła „Lotnisko” do węzła „Marynarska”.

Przedstawiciel Biura Projektowego DHV Polska zaprezentował projekt całej inwestycji. Południowa Obwodnica Warszawy docelowo połączy węzeł „Konotopa”, do którego doprowadzona będzie autostrada Stryków – Warszawa, z węzłem „Lubelska”. Odcinek omawiany dzisiaj to drugi etap budowy odcinka Marynarska – Lotnisko – Puławska. Połączy on węzeł „Konotopa” z południowymi dzielnicami Warszawy. Ułatwi to ruch międzydzielnicowy oraz usprawni poruszanie się w linii wschód-zachód. Trasa usprawni połączenia południowej aglomeracji Warszawy z lotniskiem Okęcie oraz dzielnicami Ochota i Włochy. Ta inwestycja spowoduje także rozładowanie korków na ulicach Puławskiej i Rzymowskiego.

Droga spełnia normy w zakresie ochrony mieszkańców i środowiska przed szkodliwymi czynnikami. Specjalne ekrany są zabezpieczeniem przed hałasem wszędzie tam, gdzie trasa zbliża się do osiedli zabudowy mieszkalnej. W projekcie uwzględniono także zbiorniki retencyjne, dzięki którym woda deszczowa nie będzie zalewać przyległych terenów, lecz po oczyszczeniu zostanie odprowadzona do pobliskich cieków wodnych. Zakłada się także stworzenie pasów zieleni, które będą chroniły przed skażeniami powietrza.

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski podziękował wszystkim za celne uwagi i wnioski. Powiedział, że odniesie się do nich w uzasadnieniu decyzji. Zaznaczył także, że pozwolenie na budowę powinno być wydane do końca września bieżącego roku. Jacek Kozłowski podkreślił, że ta rozprawa była drugim tego typu spotkaniem w Polsce. Przeprowadzono je zgodnie z wymogami UE – z uwzględnieniem ochrony środowiska oraz konsultacji społecznych.

Podziel / Share
15.09.2008, Ilość wejść: 1699, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry