Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

17.09.2008

Rozprawa administracyjna - obwodnica Mińska Mazowieckiego

16 września 2008 roku Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek wziął udział w rozprawie administracyjnej przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę dla inwestycji polegającej na budowie obwodnicy Mińska Mazowieckiego

 na parametrach autostrady w ciągu drogi krajowej nr 2, na odcinku Choszczówka – węzeł Ryczołek.

Otwierając rozprawę Wicewojewoda wyraził zadowolenie, że cieszy się ona tak dużym zainteresowaniem, zaznaczając że celem rządu jest budowa dróg i autostrad z uwzględnieniem wniosków społeczeństwa – dlatego otwarte rozprawy administracyjne odbywają się w miejscach, których inwestycja dotyczy. Wicewojewoda wyjaśnił, że jest to już ostatni etap przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Prace budowlane mają szanse rozpocząć się jeszcze w tym roku.

W dyskusji wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy Mińska Mazowieckiego oraz jego okolic. Projektanci inwestycji omówili w jakim stopniu ustalenia decyzji środowiskowej znalazły odbicie w projekcie budowlanym, omówiono także charakterystykę techniczną. Kwestie związane z zagadnieniem wniosków rozstrzygane były przez projektantów na bieżąco, przedstawiając rozwiązania, które mają zminimalizować negatywny wpływ planowanej inwestycji na okolicznych mieszkańców i na środowisko przyrodnicze.

Na zakończenie Wicewojewoda podziękował za udział w rozprawie i zgłoszone uwagi, które zostaną uwzględnione w uzasadnieniu decyzji. Wicewojewoda podkreślił, że rozprawa ta jest trzecim tego typu spotkaniem w Polsce, które jest wypełnieniem planowanych zmian w prawie budowlanym i prawie ochrony środowiska.

Podziel / Share
17.09.2008, Ilość wejść: 1673, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry