Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

24.09.2008

Dzień Weterana

24 września 2008 w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Weterana, organizowane przez Wojewodę Mazowieckiego oraz Radę Kombatantów Województwa Mazowieckiego.

W spotkaniu uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Wicewojewoda Dariusz Piątek, Zastępca Kierownika Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski, członkowie Rady Kombatantów Województwa Mazowieckiego, powiatowych rad kombatantów, porozumień kombatanckich przy starostach powiatowych, starostowie, prezydenci miast, przedstawiciele związków i stowarzyszeń kombatanckich.

Dzień Weterana obchodzony jest już od 11 lat. Tegoroczne uroczystości są szczególne, ponieważ rok 2008 ogłoszono Rokiem Niepodległości. W czasie tego święta weterani wspominają towarzyszy broni, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Wojewoda Mazowiecki podziękował władzom samorządowym za wspieranie Rady Kombatantów w kultywowaniu pamięci i troskę o miejsca związane z walkami niepodległościowymi. Wspomniał, że w tym roku powołana została nowa Rada Do Spraw Kombatantów przy Wojewodzie Mazowieckim, w skład której weszli przedstawiciele 16 organizacji kombatanckich. Zaznaczył, że Rada jest otwarta dla wszystkich organizacji zrzeszających kombatantów. Do głównych zadań Rady należy dbanie o tradycję, działalność edukacyjna i społeczna. Wojewoda podkreślił znaczenie współpracy pomiędzy środowiskami kombatanckimi a administracją rządową. Podziękował kombatantom za honorową asystę podczas świąt i uroczystości państwowych.

Jacek Kozłowski wręczył Złote Medale Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej nadane przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Patent Weterana. Podczas uroczystości odczytano list od Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz oraz list Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Spotkanie uświetnił występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Podobne tematy

Podziel / Share
24.09.2008, Ilość wejść: 2013, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry