Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

29.09.2008

Spotkanie Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego

26 września Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski uczestniczył w spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego Województwa Mazowieckiego w Otwocku.

Zespół ten został powołany do sporządzenia projektu uzupełniającego sieć „Natura 2000”. Celem tego spotkania było podsumowanie dotychczasowych prac, a także wymiana informacji i dyskusja nad dalszymi przedsięwzięciami związanymi z programem ochrony przyrody.

Podczas tego, szóstego już spotkania Zespołu, padły propozycje zgłoszenia nowych terenów do obszaru „Natura 2000”. Podkreślano, że lista ta nie jest zamknięta. Debaty uczestników skoncentrowały się wokół konkretnych obszarów, jakie można zaliczyć do programu ochrony przyrody. Wyznaczono także harmonogram prac, którego jednym z głównych punktów będzie wypełnienie SDF dla Ostoi Nadbużańskiej.

Wojewoda Mazowiecki zaznaczył, że program „Natura 2000” bardzo często postrzegany jest negatywnie, kojarzy się bowiem z barierą rozwojową uniemożliwiającą inwestycje. Tymczasem program ten nie zakłada braku inwestycji, a jedynie spełnienie odpowiednich warunków dla tych obszarów.

Jacek Kozłowski zaproponował cykle spotkań mających na celu zmianę nastawienia do programu „Natura 2000” i do obszarów nim chronionych. Te spotkania powinny spełniać funkcję edukacyjną, dlatego muszą być realizowane we współpracy z samorządami i środowiskami eksperckimi.

Podziel / Share
29.09.2008, Ilość wejść: 1609, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry