Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

30.09.2008

Sprzedaż PHU Agroma z Ciechanowa

26 września 2008r. w obecności Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego został podpisany akt notarialny – umowa sprzedaży całego majątku należącego do przedsiębiorstwa państwowego PH-U AGROMA w Ciechanowie.

 Nabywcą wspomnianego majątku jest spółka Stomil – Sanok Dystrybucja Sp. z o.o. z siedzibą w Bogucinie, wchodząca w skład grupy kapitałowej SZPG Stomil Sanok S.A..

Nabywca wyłoniony został w trybie publicznego przetargu na podstawie ustawy z dnia 30 sierpnia 1996r. o komercjalizacji i prywatyzacji ogłoszonego w imieniu Wojewody Mazowieckiego.

Podstawową działalnością inwestora jest handel w branży rolniczej, budowlanej i AGD. Kupujący poza zapłatą ceny zaciągnął zobowiązania inwestycyjne na kwotę 700.000 zł., zobowiązał się do zachowania dotychczasowego profilu działalności byłego PH-U AGROMA, a także podpisał pakiet socjalny zawierający m. in. 3-letnią gwarancję zatrudnienia dla pracowników prywatyzowanego przedsiębiorstwa państwowego.

PH-U AGROMA w Ciechanowie prowadziło handel hurtowy i detaliczny w zakresie technicznego zaopatrzenia rolnictwa w oparciu o sieć sklepów położonych na terenie północnego Mazowsza. Stan zatrudnienia w dniu prywatyzacji wynosił 35 osób.

Istota przeprowadzonej transakcji polega na przejęciu przez nabywcę wszystkich składników materialnych i niematerialnych wchodzących w skład majątku prywatyzowanego przedsiębiorstwa państwowego, w tym środków trwałych, zobowiązań wobec wierzycieli i pracowników oraz prawa do używania nazwy AGROMA w obrocie gospodarczym. Dzięki tej prywatyzacji powstała szansa kontynuacji i rozwoju działalności byłego PH-U AGROMA w ramach grupy kapitałowej SZPG Stomil Sanok S.A., co było głównym celem prywatyzacji.


Podziel / Share
30.09.2008, Ilość wejść: 2506, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry