Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

01.10.2008

Posiedzenie Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Poprawa bezpieczeństwa drogowego na Mazowszu – zatwierdzono regulamin konkursu MAZOWIECKI KIEROWCA ROKU

1 października 2008 pod przewodnictwem Wicewojewody Mazowieckiego Dariusza Piątka odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W jej skład wchodzą przedstawiciele wszystkich służb, urzędów i instytucji, których działania zmierzają do poprawy bezpieczeństwa na mazowieckich drogach. Na posiedzeniu podsumowano stan bezpieczeństwa na terenie województwa oraz podjęto problemy związane z dalszą jego poprawą.

Przedstawiciele Komendy Stołecznej i Komendy Wojewódzkiej Policji podkreślali trudności związane ze wzmagającym się ruchem i wynikających z niego zagrożeń. Poinformowali Radę o działaniach policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Przejawiają się one między innymi w zwiększaniu liczby patroli policyjnych, zmianach organizacyjnych powodujących powstanie sieci patroli drogowych oraz lepszą komunikację między jednostkami. Działania policji są widoczne także dzięki licznym akcjom i kampaniom, które szczegółowo omówiono.

Podczas posiedzenia została zaprezentowana koncepcja organizacji konkursu dla zawodowych kierowców autobusów i samochodów ciężarowych. Inicjatywę „Mazowiecki Kierowca Roku”, zaproponowaną przez Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, przedstawił Inspektor Transportu Drogowego Andrzej Łuczycki. Stwierdził on, że konkurs wychodzi z pozytywnym działaniem do kierowców i stanowi zachętę do bezpiecznej i kulturalnej jazdy. Akcja „Mazowiecki Kierowca Roku” jest ukierunkowana na rozwój umiejętności i wiedzy zawodowych kierowców poprzez liczne testy sprawnościowe, a także z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Kierowcy uczestniczący w konkursie będą mogli liczyć na atrakcyjne nagrody.

Rada, przy dużej aprobacie dla projektu, jednogłośnie przyjęła zaproponowany regulamin konkursu.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

Pliki do pobrania

  • 77.39 KB
  • 29.31 KB
Podziel / Share
01.10.2008, Ilość wejść: 1701, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry