Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

16.10.2008

Obwodnicą Płońska (droga krajowa S-7) pojedziemy w listopadzie br.

- dowiedzieli się samorządowy na spotkaniu z Jackiem Kozłowskim, wojewodą mazowieckim w Ciechanowie 15 X. Rozprawa administracyjna w Płońsku (16 X) oraz rozprawa w Mławie (4 XI) umożliwią wojewodzie wydanie decyzji środowiskowej dla kolejnego odcinka drogi S-7

Uczestników najbardziej interesowały inwestycje realizowane i planowane w regionie ciechanowskim w ramach rządowych programów budowy i modernizacji dróg krajowych i autostrad. Pozostałe duże inwestycje drogowe w regionie to: obwodnica Raciąża (do 2010 r.), obwodnica Serocka (otwarty przetarg na realizację), a następnie obwodnica Pułtuska (przygotowywana decyzja środowiskowa). W regionie ciechanowskim wybudowane będą również 2 boiska w ramach programu Orlik. Jacek Kozłowski apelował o składanie wniosków na przyszły rok - na Mazowszu planowane jest kolejne 75 boisk.

Samorządowcom po raz pierwszy zaprezentowano rozmieszczenie na Mazowszu obszarów Natura 2000. W regionie Ciechanowa będą to głównie obszary ochrony ptaków (Doliny: Skry i Mławki, Dolnej Narwi i Środkowej Wisły). Przy planowaniu i prowadzeniu inwestycji na tych obszarach podstawami rozwiązania sporów powinny być: szukanie alternatyw (lokalizacyjnych, technicznych, itp.), kompensacja przyrodnicza jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, możliwość weryfikacji granic obszarów chronionych oraz realizowanie nadrzędnego interesu społecznego.

Konsultacje społeczne muszą mieć możliwie szeroki zakres. Należy je prowadzić na każdym ważnym etapie podejmowania decyzji inwestycyjnej, z planowaniem włącznie. Powinny angażować całą społeczność lokalną. Należy rozpatrzyć wszystkie możliwości i dążyć do porozumienia - powiedział Jacek Kozłowski - Choć nie zawsze się udaje znaleźć idealne rozwiązania, to tak realizowane inwestycje będą przebiegać szybciej. Dzięki porozumieniu rozładujemy przynajmniej część napięć.

Wojewoda przypominał też samorządowcom i przedstawicielom organizacji pozarządowych o tworzeniu regionalnych planów współpracy i zachęcał obie strony do współdziałania.

To drugie spotkanie wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego w oddziałach regionalnych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Kolejne - z przedstawicielami lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych - będą miały miejsce w Ostrołęce (21 X), Płocku (24 X), Siedlcach (28 X) i Warszawie (29 X).

Podziel / Share
16.10.2008, Ilość wejść: 1688, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry