Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

28.07.2009

Rozbudowa portu lotniczego w Modlinie

Decyzja o ustaleniu lokalizacji przedsięwzięcia Euro 2012 pod nazwą „Rozbudowa Portu Lotniczego w Modlinie” została podpisana przez Jacka Kozłowskiego, wojewodę mazowieckiego.

„Coraz większy tłok na Okęciu sprawia, że musimy mieć dodatkowe lotnisko na Mazowszu. Ta inwestycja będzie miała olbrzymi wkład w rozwój regionu” – powiedział wojewoda.

Podpisanie decyzji lokalizacyjnej to etap poprzedzający wydanie pozwolenia na budowę. Wcześniej, w marcu 2009 roku, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, po uzgodnieniu z wojewodą, wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji.

Port lotniczy zostanie zlokalizowany na terenie po byłym lotnisku wojskowym wykorzystywanym obecnie do obsługi lotnictwa cywilnego – głównie prywatnego. Zakres prac w ramach rozbudowy lotniska w Modlinie obejmuje remont drogi startowej, dróg kołowania, płyty postojowej wraz z płytą odladzania, montaż oznakowań pionowych lotniska i oświetlenia nawigacyjnego oraz instalację mobilnej wieży kontroli wraz z dojazdem i zasilaniem energetycznym. Przepustowość portu szacuje się na 1 850 000 pasażerów w latach 2010 – 2014. Będzie mógł obsłużyć ponad 23 tys. operacji lotniczych na rok.

Lotnisko w Modlinie będzie pełniło rolę lotniska regionalnego. Pozwoli odciążyć Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, obsługując głównie przewoźników niskokosztowych i czarterowych.

Inwestycja jest ściśle związana z rozbudową infrastruktury pod kątem organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Została wpisana do rządowego wykazu przedsięwzięć realizowanych w związku z tym turniejem.

Podobne tematy

Podziel / Share
28.07.2009, Ilość wejść: 2241, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry