Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

08.11.2010

Wojewoda zasłużony dla Mazowsza

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki otrzymał od Adama Struzika, marszałka województwa odznaczenie honorowe - „Zasłużony dla Mazowsza”. Medal został przyznany za zaangażowanie w zwalczanie i niwelowanie skutków powodzi, jaka nawiedziła Mazowsze wiosną 2010 roku.

Kapituła Odznaki Honorowej, w skład której wchodzą przewodniczący wszystkich klubów w sejmiku województwa mazowieckiego na spotkaniu 11 października zdecydowała o nadaniu wyróżnienia wojewodzie. Przewodniczący sejmiku uznał, iż „(...)Wojewoda mazowiecki dał się poznać jako sprawny organizator działań antykryzysowych w czasie dramatycznego zmagania się z powodzią. Dzięki ofiarności, zaangażowaniu, trafnym decyzjom oraz współpracy z władzami samorządu województwa mazowieckiego i m. st. Warszawy udało się wojewodzie podjąć szereg działań ratujących życie i mienie mieszkańców województwa (...)”.

Odznakę wojewoda Jacek Kozłowski odebrał podczas uroczystości zorganizowanej w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Mazowsze miało dużo szczęścia podczas powodzi. Choć nie uniknęliśmy najgorszego – przerwania wału w Świniarach, to pamiętajmy, że prawie 50% wszystkich obwałowań wiślanych znajduje się w naszym województwie. Sytuacja była trudna, ale udało się nad nią zapanować. Przy tej okazji pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję pomocy poszkodowanym, w szczególności słowa uznania należą się strażakom, policjantom, samorządowcom i pracownikom delegatury urzędu wojewódzkiego w Płocku. Jeśli można by podzielić odznakę, to jest ona wyróżnieniem dla wszystkich – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Odznaka honorowa „Zasłużony dla Mazowsza” nadawana przez sejmik województwa mazowieckiego jest honorowym wyróżnieniem za szczególne zasługi dla regionu. Przyznawana jest osobom, które w istotnym sposób przyczyniły się do rozwoju województwa, powiatu, gminy lub miejscowości, w której działają wzbogacając dorobek Mazowsza w takich dziedzinach, jak np. kultura, nauka, edukacja, służba społeczna, ekologia, służba zdrowia, gospodarka i budownictwo. Została ustawiona w 2006 roku.

Podziel / Share
Mateusz Balcerowicz, 08.11.2010, Ilość wejść: 1738, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry