Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

24.10.2016

Radom: odznaczenia dla nauczycieli

Brązowe Krzyże Zasługi oraz Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę wręczono pracownikom oświaty z Radomia. W uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej udział wzięli m.in.: Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki i Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

- Nauczyciel zawsze musi się uczyć, interesować światem i mieć świadomość, że otrzymuje wiele pytań od młodych ludzi, na które trzeba umieć dobrze odpowiadać. To nie jest łatwe, bo świat nie jest prosty – powiedział Wojewoda Zdzisław Sipiera, dziękując nauczycielom za wysiłek, który wkładają w swoją pracę. - Narody, które wybrały edukację jako fundament państwowości, dzisiaj zajmują pierwsze w rankingach nowoczesności – podkreślił Wojewoda.

 

Podczas uroczystości w Resursie Obywatelskiej Brązowym Krzyżem Zasługi uhonorowano 2 osoby. Ponadto wręczono 7 Złotych, 1 Srebrny i 1 Brązowy Medal Za Długoletnią Służbę. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymało 49 osób. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej przyznano 6 osobom, a 16 – nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

 

Spotkanie uświetniły występy artystyczne wychowanek Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu oraz Zespołu Szkół Muzycznych I stopnia im. Oskara Kolberga w Ruszkowicach.

Podobne tematy

Podziel / Share
24.10.2016, Ilość wejść: 1610, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry