Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

26.10.2016

Kanadyjskie stypendia artystyczne dla uzdolnionych dzieci

  • Kanadyjskie stypendia artystyczne dla uzdolnionych dzieci wręczył Wojewoda Zdzisław Sipiera. Kanadyjskie stypendia artystyczne dla uzdolnionych dzieci wręczył Wojewoda Zdzisław Sipiera.
    Kanadyjskie stypendia artystyczne dla uzdolnionych dzieci wręczył Wojewoda Zdzisław Sipiera.
  • Wręczeniu stypediów towrzyszyły występy artystyczne dzieci. Wręczeniu stypediów towrzyszyły występy artystyczne dzieci.
    Wręczeniu stypediów towrzyszyły występy artystyczne dzieci.

35 dzieci z województwa mazowieckiego otrzymało wsparcie finansowe Fundacji Polish Orphans Charity. W uroczystym wręczeniu stypendiów artystycznych udział wzięli m.in. Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki oraz Stephen de Boer, ambasador Kanady w Polsce.

W roku 2016 na terenie Mazowsza fundacja przyznała łącznie 30 stypendiów o wartości 2 800 zł. Wsparcie jest przeznaczone na realizację talentów i pasji dzieci i młodzieży. Mogą ubiegać się o nie osoby, które są sierotami lub półsierotami.

Wojewoda Mazowiecki jest patronem honorowym fundacji od początku jej działalności na Mazowszu. W holu Urzędu Wojewódzkiego organizowane były wystawy prezentujące prace stypendystów.

Fundacja Polish Orphans Charity została założona w 2000 roku w Toronto. Jej celem jest niesienie pomocy polskim sierotom, m.in. przez przyznawanie stypendiów artystycznych. Pierwsze wręczono w 2007 roku w Radomiu, a od 2009 roku przyznawane są dzieciom z całego Mazowsza. 

Wspólne zdjęcie stypendystów Fundacji Polish Orphans Charity.

 

Podobne tematy

Podziel / Share
26.10.2016, Ilość wejść: 2577, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry