Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

15.03.2017

Wicewojewoda złożył kwiaty przed pomnikiem gen. Józefa Bema

  • Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w 169. rocznicę Wiosny Ludów oraz Święta Narodowego Węgier złożył kwiaty przed pomnikiem gen. Józefa Bema na warszawskim Bemowie. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w 169. rocznicę Wiosny Ludów oraz Święta Narodowego Węgier złożył kwiaty przed pomnikiem gen. Józefa Bema na warszawskim Bemowie.
    Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w 169. rocznicę Wiosny Ludów oraz Święta Narodowego Węgier złożył kwiaty przed pomnikiem gen. Józefa Bema na warszawskim Bemowie.
  • W obchodach przed Urzędem Dzielnicy na Bemowie udział wzięli również Ambasador Węgier w Polsce Orsolya Zsuzsanna Kovács oraz władze i mieszkańcy tej dzielnicy. W obchodach przed Urzędem Dzielnicy na Bemowie udział wzięli również Ambasador Węgier w Polsce Orsolya Zsuzsanna Kovács oraz władze i mieszkańcy tej dzielnicy.
    W obchodach przed Urzędem Dzielnicy na Bemowie udział wzięli również Ambasador Węgier w Polsce Orsolya Zsuzsanna Kovács oraz władze i mieszkańcy tej dzielnicy.

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w 169. rocznicę Wiosny Ludów oraz Święta Narodowego Węgier złożył kwiaty przed pomnikiem naczelnego wodza powstania węgierskiego gen. Józefa Bema na warszawskim Bemowie.

W obchodach przed Urzędem Dzielnicy na Bemowie udział wzięli również Ambasador Węgier w Polsce Orsolya Zsuzsanna Kovács oraz władze i mieszkańcy tej dzielnicy.

  • Józef Zachariasz Bem (1794-1850) - polski generał, artylerzysta. Uczestniczył w kampanii francusko-rosyjskiej (1812-1813). Po klęsce Napoleona służył w wojsku Królestwa Polskiego. W 1822 r. został wydalony z wojska za przynależność do Wolnomularstwa Narodowego. Podczas powstania listopadowego dał się poznać jako odważny dowódca, umiejący wykorzystać artylerię na polu walki. Walczył m.in. pod Iganiami, Ostrołęką i w obronie Warszawy. Został awansowany do stopnia generała brygady i odznaczony złotym krzyżem Virtuti Militari. Po upadku powstania przebywał na emigracji we Francji. W okresie Wiosny Ludów kierował obroną rewolucyjnego Wiednia. Dowodził w Siedmiogrodzie i Banacie wojskami węgierskimi. W sierpniu 1849 r. został naczelnym wodzem armii węgierskiej.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marcin Walasik, 15.03.2017, Ilość wejść: 756, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry