Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

27.04.2017

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Uroczyste podniesienie flagi na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego i wręczenie odznaczeń państwowych – tak co roku rozpoczyna się święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Główne uroczystości odbędą się z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone od 2004 roku. Jego celem jest przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy o polskich symbolach narodowych, rodzimych tradycjach patriotycznych oraz historii naszej ojczyzny.

Świętując ten dzień należy przede wszystkim pamiętać, że flaga to narodowy symbol, do którego należy odnosić się z wyjątkowym szacunkiem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało poradnik pt. „Biało-czerwona”, który jest praktycznym przewodnikiem patriotycznego Savoir Vivre’u.

Opisuje w nim ogólne normy i zasady obowiązujące przy celebrowaniu uroczystości państwowych. Miłość do barw narodowych oznacza prezentowanie ich zgodnie z tradycją i honorem. Warto poznać te zasady. Mogą być przydatne nie tylko urzędnikom i funkcjonariuszom służb podległych MSWiA, ale każdemu, kto darzy Biało-Czerwoną szacunkiem – przekonuje w przedmowie Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewenętrznych i Administracji.

W ramach kampanii społecznej MSWiA pod hasłem "Biało-czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe" zrealizowany został również 30-sekundowy film z udziałem dzieci, który zachęca do traktowania barw narodowych z szacunkiem.

Od rana 2 maja planowanych jest wiele uroczystości i festynów. 2 maja jest też Dniem Polonii i Polaków za granicą.

Z treścią powyższej publikacji możecie się Państwo zapoznać tutaj.

Podobne tematy

Podziel / Share
27.04.2017, Ilość wejść: 2197, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry