Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

27.04.2017

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Uroczyste podniesienie flagi na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego i wręczenie odznaczeń państwowych – tak co roku rozpoczyna się święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Główne uroczystości odbędą się z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone od 2004 roku. Jego celem jest przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy o polskich symbolach narodowych, rodzimych tradycjach patriotycznych oraz historii naszej ojczyzny.

Świętując ten dzień należy przede wszystkim pamiętać, że flaga to narodowy symbol, do którego należy odnosić się z wyjątkowym szacunkiem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało poradnik pt. „Biało-czerwona”, który jest praktycznym przewodnikiem patriotycznego Savoir Vivre’u.

Opisuje w nim ogólne normy i zasady obowiązujące przy celebrowaniu uroczystości państwowych. Miłość do barw narodowych oznacza prezentowanie ich zgodnie z tradycją i honorem. Warto poznać te zasady. Mogą być przydatne nie tylko urzędnikom i funkcjonariuszom służb podległych MSWiA, ale każdemu, kto darzy Biało-Czerwoną szacunkiem – przekonuje w przedmowie Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewenętrznych i Administracji.

W ramach kampanii społecznej MSWiA pod hasłem "Biało-czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe" zrealizowany został również 30-sekundowy film z udziałem dzieci, który zachęca do traktowania barw narodowych z szacunkiem.

Od rana 2 maja planowanych jest wiele uroczystości i festynów. 2 maja jest też Dniem Polonii i Polaków za granicą.

Z treścią powyższej publikacji możecie się Państwo zapoznać tutaj.

Podobne tematy

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 27.04.2017, Ilość wejść: 1279, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry