Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

11.09.2017

Dożynki gminne w Skrzeszewie

Konkursy dla publiczności, animacje dla najmłodszych oraz występy artystyczne i obrzęd dożynkowy – to główne atrakcje dożynek, które odbyły się w sobotę 9 września w Skrzeszewie. W uroczystości uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Dożynki gminne w Skrzeszewie rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą z poświęceniem plonów. Następnie na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się oficjalne otwarcie uroczystości. Wśród atrakcji zaplanowano liczne konkursy z nagrodami, animacje dla najmłodszych oraz koncert zespołu „Helyos”. Uczestnicy dożynek mieli również okazję posmakować potraw regionalnych.

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski odczytał w imieniu Premier Beaty Szydło list skierowany do uczestników dożynek:

- (…) plony polskiej ziemi są świadectwem trudu i poświęcenia, ale także hartu ducha. Składam serdeczne podziękowania za wysiłek, który ma tak wielkie znaczenie dla naszej gospodarki i bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Organizatorom i uczestnikom dzisiejszych obchodów życzę wszelkiej pomyślności. Niech Dzień Dziękczynienia za plony przyniesie rolnikom i mieszkańcom gminy Wieliszew zasłużony odpoczynek i wypełni serca dumą i radością – napisała Premier Beata Szydło.

Dożynki są ludowym świętem połączonym z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Współcześnie obchodzone są zwykle w jedną z niedziel sierpnia lub września po zakończeniu żniw. Święto mające swój rodowód jeszcze w czasach średniowiecznych, jest podziękowaniem za tegoroczne zbiory i prośbą o pomyślność w przyszłych.

  • Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski w imieniu Premier Beaty Szydło odczytał list skierowany do uczestników dożynek gminnych w Skrzeszewie. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski w imieniu Premier Beaty Szydło odczytał list skierowany do uczestników dożynek gminnych w Skrzeszewie.
    Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski w imieniu Premier Beaty Szydło odczytał list skierowany do uczestników dożynek gminnych w Skrzeszewie.
  • W towarzystwie wójta gminy Wieliszew Pawła Kownackiego Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski przyglądał się przygotowanym stoiskom, a także atrakcjom przygotowanym dla uczestników dożynek. W towarzystwie wójta gminy Wieliszew Pawła Kownackiego Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski przyglądał się przygotowanym stoiskom, a także atrakcjom przygotowanym dla uczestników dożynek.
    W towarzystwie wójta gminy Wieliszew Pawła Kownackiego Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski przyglądał się przygotowanym stoiskom, a także atrakcjom przygotowanym dla uczestników dożynek.
Bookmark and Share
Igor Piwowarski, 11.09.2017, Ilość wejść: 787, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry