Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

11.09.2017

Dożynki gminne w Skrzeszewie

Konkursy dla publiczności, animacje dla najmłodszych oraz występy artystyczne i obrzęd dożynkowy – to główne atrakcje dożynek, które odbyły się w sobotę 9 września w Skrzeszewie. W uroczystości uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Dożynki gminne w Skrzeszewie rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą z poświęceniem plonów. Następnie na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się oficjalne otwarcie uroczystości. Wśród atrakcji zaplanowano liczne konkursy z nagrodami, animacje dla najmłodszych oraz koncert zespołu „Helyos”. Uczestnicy dożynek mieli również okazję posmakować potraw regionalnych.

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski odczytał w imieniu Premier Beaty Szydło list skierowany do uczestników dożynek:

- (…) plony polskiej ziemi są świadectwem trudu i poświęcenia, ale także hartu ducha. Składam serdeczne podziękowania za wysiłek, który ma tak wielkie znaczenie dla naszej gospodarki i bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Organizatorom i uczestnikom dzisiejszych obchodów życzę wszelkiej pomyślności. Niech Dzień Dziękczynienia za plony przyniesie rolnikom i mieszkańcom gminy Wieliszew zasłużony odpoczynek i wypełni serca dumą i radością – napisała Premier Beata Szydło.

Dożynki są ludowym świętem połączonym z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Współcześnie obchodzone są zwykle w jedną z niedziel sierpnia lub września po zakończeniu żniw. Święto mające swój rodowód jeszcze w czasach średniowiecznych, jest podziękowaniem za tegoroczne zbiory i prośbą o pomyślność w przyszłych.

  • Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski w imieniu Premier Beaty Szydło odczytał list skierowany do uczestników dożynek gminnych w Skrzeszewie. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski w imieniu Premier Beaty Szydło odczytał list skierowany do uczestników dożynek gminnych w Skrzeszewie.
    Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski w imieniu Premier Beaty Szydło odczytał list skierowany do uczestników dożynek gminnych w Skrzeszewie.
  • W towarzystwie wójta gminy Wieliszew Pawła Kownackiego Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski przyglądał się przygotowanym stoiskom, a także atrakcjom przygotowanym dla uczestników dożynek. W towarzystwie wójta gminy Wieliszew Pawła Kownackiego Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski przyglądał się przygotowanym stoiskom, a także atrakcjom przygotowanym dla uczestników dożynek.
    W towarzystwie wójta gminy Wieliszew Pawła Kownackiego Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski przyglądał się przygotowanym stoiskom, a także atrakcjom przygotowanym dla uczestników dożynek.
Bookmark and Share
Igor Piwowarski, 11.09.2017, Ilość wejść: 434, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry