Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

11.09.2017

Folkowy turniej sołectw w Jastrzębi

„Śpiewać każdy może…” to jedna z konkurencji artystyczno-wokalnych Folkowego Turnieju Sołectw, który odbył się w niedzielę 10 września w Jastrzębi. Rywalizacjom między sołectwami przyglądał się Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Będący regionalną tradycją turniej sołectw rozpoczął się od mszy świętej w kościele p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Jastrzębi. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na plac szkolny, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie turnieju.

Wśród atrakcji zaplanowanych na ten szczególny dzień nie zabrakło rywalizujących ze sobą o miano najlepszego sołectwa stoisk promocyjnych m.in. z regionalnymi potrawami, a także występów artystycznych „Śpiewać każdy może…”,  w czasie których przedstawiciele sołectw prezentowali swoje umiejętności artystyczne.

Na gości czekały ponadto licznie zaplanowane przez organizatorów konkursy, gry i zabawy. Wieczorem odbył się koncert zespołu „Krywań”, pokaz sztucznych ogni, a imprezę zwieńczyła zabawa pod chmurką z zespołem „Guzikowice”.

Folkowy turniej sołectw to cyklicznie organizowane wydarzenie, w którym rywalizują sąsiadujące ze sobą sołectwa. Ich przedstawiciele o miano najlepszego sołectwa walczą m.in. wystawiając promocyjne stoiska z regionalnymi potrawami, prezentując swoje umiejętności artystyczne, a także biorąc udział w konkursach.

 • Uroczystości zapoczątkowała msza święta w kościele p.w. Zwiastowania Najświęszej Maryi Panny w Jastrzębi. Uroczystości zapoczątkowała msza święta w kościele p.w. Zwiastowania Najświęszej Maryi Panny w Jastrzębi.
  Uroczystości zapoczątkowała msza święta w kościele p.w. Zwiastowania Najświęszej Maryi Panny w Jastrzębi.
 • Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na teren okolicznej szkoły, gdzie odbyła się główna część wydarzenia. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na teren okolicznej szkoły, gdzie odbyła się główna część wydarzenia.
  Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na teren okolicznej szkoły, gdzie odbyła się główna część wydarzenia.
 • Folkowy Turniej Sołectw w Jastrzębi połączony był z gminnymi dożynkami. Folkowy Turniej Sołectw w Jastrzębi połączony był z gminnymi dożynkami.
  Folkowy Turniej Sołectw w Jastrzębi połączony był z gminnymi dożynkami.
 • Jedno z rywalizujących w turnieju stoisk. To przygotowane przez sołectwo Mąkosy Stare. Jedno z rywalizujących w turnieju stoisk. To przygotowane przez sołectwo Mąkosy Stare.
  Jedno z rywalizujących w turnieju stoisk. To przygotowane przez sołectwo Mąkosy Stare.
 • Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz życzył uczestnikom turnieju sukcesów, a rolnikom samych pomyślnych zbiorów. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz życzył uczestnikom turnieju sukcesów, a rolnikom samych pomyślnych zbiorów.
  Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz życzył uczestnikom turnieju sukcesów, a rolnikom samych pomyślnych zbiorów.
 • Jedną z konkurencji Folkowego Turnieju Sołectw było "Śpiewać każdy może...", czyli prezentacja artystyczno-wokalna przedstawicieli sołectw. Jedną z konkurencji Folkowego Turnieju Sołectw było "Śpiewać każdy może...", czyli prezentacja artystyczno-wokalna przedstawicieli sołectw.
  Jedną z konkurencji Folkowego Turnieju Sołectw było "Śpiewać każdy może...", czyli prezentacja artystyczno-wokalna przedstawicieli sołectw.
Bookmark and Share
Igor Piwowarski, 11.09.2017, Ilość wejść: 923, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry