Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

06.10.2017

Region siedlecki: przewoził dzieci mając prawie 2,5 promila alkoholu

Inspektorzy z siedleckiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Radomiu zatrzymali kierowcę autobusu, który przewoził dzieci ze szkoły podstawowej w Kałuszynie. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Fot. gitd.gov.pl.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Marysin. Kierowca przewoził pasażerów na trasie Kałuszyn – Koszewnica – Kałuszyn. Podczas kontroli kierowca autobusu został przebadany na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik wskazał jednoznacznie, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwy kierujący został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Mrozach. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do lat 10.

W środę, 4 października 2017 r. mazowieccy inspektorzy prowadzili akcję wzmożonych kontroli pojazdów wykonujących przewóz osób na terenie całego województwa. Skontrolowali w sumie 120 autobusów i autokarów. Nałożyli jeden mandat karny na kierującego, zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych pojazdów z powodu złego stanu technicznego, m.in. za usterki układu kierowniczego, awarie układu hamulcowego, nadmiernie zużyte opony, wycieki płynów eksploatacyjnych i niesprawne oświetlenie. Z powodu złego stanu technicznego, który stwarzał zagrożenie dla pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego, nie dopuszczono do dalszej jazdy 9 pojazdów.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 06.10.2017, Ilość wejść: 849, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry