Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

17.10.2017

Święty Jan Paweł II – patron Ostrołęki uczczony

16 października w 1978 roku w Watykanie wybrano Karola Wojtyłę na papieża. Mieszkańcy Ostrołęki obchodzą tę rocznicę uroczyście, ponieważ święty Jan Paweł II jest patronem tego miasta.

We wspólnej uroczystości w tym roku wzięli udział mieszkańcy, samorządowcy i parlamentarzyści z regionu. Jedną z części oficjalnych wydarzeń w tym dniu było złożenie przez między innymi Prezydenta Miasta Janusza Kotowskiego i Marcina Grabowskiego, Kierownika Delegatury MUW w Ostrołęce, kwiatów pod tablicą upamiętniającą wybór Jana Pawła II na patrona Ostrołęki, wmurowaną w budynek ostrołęckiego ratusza.

źródło: www.ostroleka.pl

Wszyscy zgromadzeni podczas mszy celebrowanej przez duchownych z ostrołęckich parafii wysłuchali utworów w wykonaniu chóru Cantilena pod batutą Henryka Gadomskiego.

Oprócz obecności na mszy świętej w kościele p.w. św. Antoniego w Ostrołęce osoby biorące udział w obchodach rocznicy związanej z patronem miasta mogły również wysłuchać fragmentów kazań świętego Jana Pawła II wygłaszanych podczas jego pielgrzymek do Polski.

źródło: www.ostroleka.pl

Podobne tematy

Podziel / Share
Natalia Lech, 17.10.2017, Ilość wejść: 737, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry