Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

25.10.2017

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – debata dla mieszkańców

Kolejna debata zorganizowana w ramach cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbyła się w Ciechanowie. W spotkaniu z mieszkańcami, przedstawicielami samorządów, policji, inspekcji i straży uczestniczył Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie.

Spotkanie było otwarte dla mieszkańców. W trakcie debaty mieli możliwość zadawania pytań funkcjonariuszom, zgłaszania wniosków czy problemów. Celem debat jest m.in. diagnoza aktualnych zagrożeń, określenie sposobów ich rozwiązywania oraz zaplanowanie odpowiednich działań prewencyjnych. Uczestnikom zaprezentowane zostały również narzędzia policji, umożliwiające zgłaszanie lokalnych problemów, czyli Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia każdemu mieszkańcowi sprawdzanie i anonimowe przekazywanie najważniejszych informacji dotyczących zagrożeń w najbliższej okolicy.

Debata poświęcona była także promowaniu nowych inicjatyw w obszarze bezpieczeństwa na terenie Mazowsza oraz podsumowaniu najważniejszych działań profilaktycznych. Spotkanie, które zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. W debacie udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP Marek Jakubiak, Starosta Ciechanowski Sławomir Morawski, Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie insp. Grzegorz Grabowski, Piotr Wójcik, Kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

Podobne tematy

Podziel / Share
Natalia Lech, 25.10.2017, Ilość wejść: 1114, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry