Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

27.10.2017

60-lecie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie

Powiat gostyniński ma placówkę edukacyjną, która obchodziła swoje sześćdziesięciolecie. To Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. bł. Matki Celiny Borzęckiej w Mocarzewie.

Specjalny Ośrodek Wychowawczy mieści się w budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Mocarzewie. Dzieci i młodzież mają w nim całodobową opiekę i rehabilitację.

Oficjalne obchody rocznicy Ośrodka rozpoczęły się mszą świętą w Kaplicy Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wojciecha Osiala – Biskupa pomocniczego diecezji łowickiej. Podczas późniejszego uroczystego spotkania przybliżono postać bł. Matki Celiny Borzęckiej i działalność, i rozwój Ośrodka. W imieniu Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Mazowieckiego w Płocku Marlena Mazurska przekazała życzenia na ręce Siostry Dyrektor Bernadetty Pogorzelskiej.

Wojewodę Mazowieckiego reprezentował również Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie. Goście przybyli do Mocarzewa, w tym przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Warszawie, i przedstawiciele samorządu, obejrzeli występ artystyczny wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego.

 

Podziel / Share
Monika Bujak, 27.10.2017, Ilość wejść: 653, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry