Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

30.10.2017

Jubileusze i złote gody mieszkańców województwa

Mieszkańcy powiatu lipskiego świętowali stuletnią rocznicę urodzin jednej z mieszkanek. Z kolei mieszkańcy powiatu płońskiego i przasnyskiego świętowali złote gody par małżeńskich.

Monika Wziątek-Kaim, Inspektor Wojewódzki z Delegatury MUW w Radomiu uczestniczyła w uroczystości Genowefy Głaz z Sadkowic, która obchodziła w gronie rodziny, przedstawicieli urzędów i samorządu setną rocznicę swoich urodzin.

źródło: www.solec.pl

W imieniu Premier RP Beaty Szydło list z gratulacjami dla jubilatki odczytała Monika Wziątek-Kaim, a Wójt Gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk przekazał życzenia i prezent od społeczności. Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Lipsku Halina Pyrka wręczyła Genowefie Głaz list gratulacyjny wraz z decyzją o przyznaniu specjalnego dodatku do emerytury.

W powiecie płońskim pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego świętowało osiem par, zaś w powiecie przasnyskim siedem par.

Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski uczestniczył wraz z Wójtem Gminy Dzierzążnia Witoldem Pająkiem we wręczeniu ośmiu parom medali za długoletnie pożycie małżeńskie w uroczystości w szkole podstawowej w Dzierzążni. Otrzymali je państwo: Waldemara i Franciszek Antosikowie, Barbara i Piotr Karwowscy, Irena i Roman Kądraccy, Marianna i Stanisław Lewiccy, Barbara i Szczepan Sobieccy, Daniela i Ryszard Zielińscy, Jadwiga i Jan Ziółkowscy, Jadwiga i Zygmunt Żochowscy. Do świętujących swą rocznicę par zwrócili się: Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dzierzążni – Bożenna Markowska, Krzysztof Bieńkowski, Ksiądz Proboszcz Parafii Skołatowo Wiesław Malinowski. Część artystyczną zaprezentowała zebranym młodzież ze szkoły podstawowej w Dzierzążni.

W siedzibie Gminy Jednorożec Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski wraz z Wójtem Gminy Jednorożec Krzysztofem Sztancelem wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie państwu: Janowi i Barbarze Antosiakom, Edwardowi i Alinie Bergom, Kazimierzowi i Zofii Boberom, Władysławowi i Jadwidze Mąka, Eugeniuszowi i Leokadii Merchlom, Stanisławowi i Helenie Prusikom, Edwardowi i Celinie Niestepskim.

Po mszy świętej w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem św. Floriana w Jednorożcu i oficjalnym spotkaniu zaprezentowano część artystyczną w wykonaniu młodzieży szkoły podstawowej w Jednorożcu i Zespołu Regionalnego ,,Jutrzenka”.

Podobne tematy

Bookmark and Share
Monika Bujak, 30.10.2017, Ilość wejść: 924, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry