Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

02.11.2017

100. urodziny mieszkanki Gminy Regimin

W uroczystości setnej rocznicy urodzin Jadwigi Emilii Krętowskiej wziął udział Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski.

Spotkanie było zorganizowane w domu jubilatki w Regiminie. Z tą miejscowością w powiecie ciechanowskim Jadwiga Krętowska jest związana od wielu lat: w Regiminie dorastała, pracowała i wychowała trójkę swoich dzieci.

Do jubilatki Premier RP Beata Szydło skierowała list, który odczytał Krzysztof Bieńkowski. Podkreślono w nim słowa wdzięczności i uznania. Osoby takie jak Jadwiga Emilia Krętkowska, wskazała w piśmie Premier Beata Szydło, pełnią wielką rolę w życiu rodzinnym, działaniu lokalnych wspólnot, a także w wychowaniu młodego pokolenia.

Jubilatka obchodziła stulecie urodzin wśród najbliższych i przedstawicieli kilku instytucji: Wójta Gminy Regimin Lecha Zduńczyka, Zastępcy Kierownika USC w Regiminie Moniki Gwoździk oraz Kierownika KRUS w Ciechanowie Marioli Kołakowskiej. Przybyła także Poseł RP Anna Cicholska.

Poza oficjalnymi gratulacjami podczas spotkania goście jubilatki wysłuchali jej wspomnień – z ważnych dla okolicy wydarzeń, o których mówiła, to na przykład wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Ignacego Mościckiego, który gościł w tych stronach w 1928 roku.

Wnuczki Jadwigi Krętkowskiej przedstawiły drogę jej życia rodzinnego i zawodowego. Opisywały babcię jako osobę wielkiego charakteru i hartu ducha.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 02.11.2017, Ilość wejść: 943, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry