Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

02.11.2017

100. urodziny mieszkanki Gminy Regimin

W uroczystości setnej rocznicy urodzin Jadwigi Emilii Krętowskiej wziął udział Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski.

Spotkanie było zorganizowane w domu jubilatki w Regiminie. Z tą miejscowością w powiecie ciechanowskim Jadwiga Krętowska jest związana od wielu lat: w Regiminie dorastała, pracowała i wychowała trójkę swoich dzieci.

Do jubilatki Premier RP Beata Szydło skierowała list, który odczytał Krzysztof Bieńkowski. Podkreślono w nim słowa wdzięczności i uznania. Osoby takie jak Jadwiga Emilia Krętkowska, wskazała w piśmie Premier Beata Szydło, pełnią wielką rolę w życiu rodzinnym, działaniu lokalnych wspólnot, a także w wychowaniu młodego pokolenia.

Jubilatka obchodziła stulecie urodzin wśród najbliższych i przedstawicieli kilku instytucji: Wójta Gminy Regimin Lecha Zduńczyka, Zastępcy Kierownika USC w Regiminie Moniki Gwoździk oraz Kierownika KRUS w Ciechanowie Marioli Kołakowskiej. Przybyła także Poseł RP Anna Cicholska.

Poza oficjalnymi gratulacjami podczas spotkania goście jubilatki wysłuchali jej wspomnień – z ważnych dla okolicy wydarzeń, o których mówiła, to na przykład wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Ignacego Mościckiego, który gościł w tych stronach w 1928 roku.

Wnuczki Jadwigi Krętkowskiej przedstawiły drogę jej życia rodzinnego i zawodowego. Opisywały babcię jako osobę wielkiego charakteru i hartu ducha.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 02.11.2017, Ilość wejść: 1809, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry