Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.11.2017

Święto Niepodległości: bieg w Płocku i uroczysta sesja w Ostrołęce

  • Źródło: www.ostroleka.pl Źródło: www.ostroleka.pl
    Źródło: www.ostroleka.pl
  • Źródło: www.ostroleka.pl Źródło: www.ostroleka.pl
    Źródło: www.ostroleka.pl
  • Źródło: www.ostroleka.pl Źródło: www.ostroleka.pl
    Źródło: www.ostroleka.pl

Bieg pod hasłem „Biegnij z Biało-Czerwoną” w Płocku i uroczysta sesja w Ostrołęce to wydarzenia towarzyszące obchodom Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystości w Płocku rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Leszek Brzeski, Prezes Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria Płock” i jednocześnie organizator XI Biegu Niepodległości – przywitał gości. Orkiestra z Zespołu Szkół Technicznych w Płocku wykonała okolicznościowe pieśni. Start wyznaczono z pl. Obrońców Warszawy przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie młodzież złożyła wcześniej kwiaty. Wyznaczono dystans na około 1300 m. Ulicami miasta przebiegła młodzież szkolna i mieszkańcy Płocka. W biegu wystartowała Marlena Mazurska – Kierownik Delegatury MUW w Płocku i Krzysztof Wiśniewski – Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Płocku.

Ostrołęka zorganizowała uroczystą LV sesję Rady Miasta. 99. rocznica odzyskania niepodległości była między innymi okazją do wręczenia honorowych odznak „Za zasługi dla miasta Ostrołęki”.

Przed uroczystą sesją delegacja z udziałem Marcina Grabowskiego, Kierownika Delegatury MUW w Ostrołęce, Jerzego Grabowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta i dr. Piotra Oleńczaka, Pełnomocnika Wojewody Mazowieckiego ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych złożyła kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanych w latach 1939-1945 Ofiar Terroru Hitlerowskiego.

Uczestnikami sesji byli: Senator RP Robert Mamątow, Poseł RP Arkadiusz Czartoryski, władze miasta, radni, kombatanci, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, harcerze, służby mundurowe oraz młodzież.

Dr Piotr Oleńczak z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego podczas swego wystąpienia: „Niepodległość jako wartość nadrzędna. Wczoraj i dziś” przybliżył postać Józefa Piłsudskiego, jego współpracowników i spadkobierców idei niepodległościowej zarówno w walce o Polskę w latach 1914–1918, jak i o utrzymanie jej niepodległości w czasach drugiej wojny światowej i sowieckiej okupacji.

Źródło: www.ostroleka.pl

Spotkanie w Ostrołęckim Centrum Kultury uświetnił występ Ostrołęckiego Chóru Kameralnego i młodych recytatorów.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 13.11.2017, Ilość wejść: 635, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry