Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.11.2017

Święto Niepodległości: bieg w Płocku i uroczysta sesja w Ostrołęce

  • Źródło: www.ostroleka.pl Źródło: www.ostroleka.pl
    Źródło: www.ostroleka.pl
  • Źródło: www.ostroleka.pl Źródło: www.ostroleka.pl
    Źródło: www.ostroleka.pl
  • Źródło: www.ostroleka.pl Źródło: www.ostroleka.pl
    Źródło: www.ostroleka.pl

Bieg pod hasłem „Biegnij z Biało-Czerwoną” w Płocku i uroczysta sesja w Ostrołęce to wydarzenia towarzyszące obchodom Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystości w Płocku rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Leszek Brzeski, Prezes Parafialno-Uczniowskiego Klubu Sportowego „Viktoria Płock” i jednocześnie organizator XI Biegu Niepodległości – przywitał gości. Orkiestra z Zespołu Szkół Technicznych w Płocku wykonała okolicznościowe pieśni. Start wyznaczono z pl. Obrońców Warszawy przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie młodzież złożyła wcześniej kwiaty. Wyznaczono dystans na około 1300 m. Ulicami miasta przebiegła młodzież szkolna i mieszkańcy Płocka. W biegu wystartowała Marlena Mazurska – Kierownik Delegatury MUW w Płocku i Krzysztof Wiśniewski – Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Płocku.

Ostrołęka zorganizowała uroczystą LV sesję Rady Miasta. 99. rocznica odzyskania niepodległości była między innymi okazją do wręczenia honorowych odznak „Za zasługi dla miasta Ostrołęki”.

Przed uroczystą sesją delegacja z udziałem Marcina Grabowskiego, Kierownika Delegatury MUW w Ostrołęce, Jerzego Grabowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta i dr. Piotra Oleńczaka, Pełnomocnika Wojewody Mazowieckiego ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych złożyła kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Pamięci Pomordowanych w latach 1939-1945 Ofiar Terroru Hitlerowskiego.

Uczestnikami sesji byli: Senator RP Robert Mamątow, Poseł RP Arkadiusz Czartoryski, władze miasta, radni, kombatanci, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, harcerze, służby mundurowe oraz młodzież.

Dr Piotr Oleńczak z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego podczas swego wystąpienia: „Niepodległość jako wartość nadrzędna. Wczoraj i dziś” przybliżył postać Józefa Piłsudskiego, jego współpracowników i spadkobierców idei niepodległościowej zarówno w walce o Polskę w latach 1914–1918, jak i o utrzymanie jej niepodległości w czasach drugiej wojny światowej i sowieckiej okupacji.

Źródło: www.ostroleka.pl

Spotkanie w Ostrołęckim Centrum Kultury uświetnił występ Ostrołęckiego Chóru Kameralnego i młodych recytatorów.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 13.11.2017, Ilość wejść: 410, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry