Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.11.2017

Debata o bezpieczeństwie w Mławie

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – to spotkanie z udziałem mieszkańców i władz samorządowych, które zorganizował Komendant Powiatowy Policji w Mławie. Udział w mławskiej debacie poświęconej bezpieczeństwu lokalnemu wziął Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski. Byli również uczniowie klas policyjnych i wojskowych z miejscowych szkół i uczelni.

 

Źródło: www.mazowiecka.policja.gov.pl

Wśród uczestników byli: Starosta Powiatu Mławskiego Włodzimierz Adam Wojnarowski, Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski i Komendant Straży Miejskiej w Mławie Marek Wysocki. Debatę otworzył Krzysztof Bieńkowski, który przedstawił znaczenie społecznych dyskusji na temat bezpieczeństwa.

Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie zachęcił uczestników wydarzenia do współdziałania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i współtworzenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazał też, że narady służb, które są organizowane w Delegaturze MUW w Ciechanowie, i debaty społeczne to uzupełniające się formy reagowania na zagrożenia. Po otwarciu debaty Komendant Powiatowy Policji w Mławie insp. Artur Ryfiński przedstawił statystyki dotyczące wykrywalności przestępstw, liczby pracowników Policji powiatu mławskiego i przybliżył zagadnienia z zakresu przestępczości, regulacji ruchu i wypadków drogowych. Następnie nadkom. Krzysztof Hyncman omówił postulaty mieszkańców i pytania. Zarekomendowano jako wnioski do realizacji wraz z propozycją dotyczącą funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa m.in.:

  • skierowanie do zarządcy drogi wniosku o poprawę infrastruktury drogowej al. Piłsudskiego w Mławie,
  • poprawę oświetlenia ulicznego, montaż dodatkowych lamp przy ul. Przemysłowej w Mławie,
  • dodanie nowej kategorii zgłoszeń do KMZB, dotyczącej palenia ognisk na terenach leśnych.

Spotkanie odbyło się w auli im. kom. Apoloniusza Strzeleckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Mławie.

 

 

Podziel / Share
Monika Bujak, 13.11.2017, Ilość wejść: 693, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry