Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

15.11.2017

Na setnych urodzinach w powiecie radomskim

  • Źródło: www.gozd.pl Źródło: www.gozd.pl
    Źródło: www.gozd.pl

Na Mazowszu świętowano setne urodziny Stanisławy Mordak, która jest rodowitą mieszkanką gminy Gózd. Uczestnikiem uroczystości był Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu i Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit.

Organizatorami uroczystych setnych urodzin byli córka i zięć jubilatki – Teodora i Marcin Bukalscy. Jubilatka jest zadowolona z tego, jak żyje teraz, a zapytana o „receptę na długowieczność”, odpowiedziała: Pogoda ducha i modlitwa. Stanisława Mordak wychowała trójkę dzieci, ma siedmioro wnucząt i dziewięcioro prawnucząt. Interesuje się polityką, słucha radia, czyta gazety, ma swoje ulubione programy telewizyjne.

Krzysztof Murawski wraz z wręczeniem bukietu róż złożył Stanisławie Mordak życzenia, a także odczytał list gratulacyjny od Premier RP Beaty Szydło, w którym Premier dziękowała szacownej jubilatce za trudy i osiągnięcia minionych lat, a także za swoistą lekcję życiowej wytrwałości.

 

Źródło: www.gozd.pl

Podczas urodzin obecni byli także: Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Zofia Walczak, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Radomiu Monika Pachniewska, Sekretarz Gminy Gózd Joanna Tkaczyk. Monika Pachniewska przekazała decyzję o przyznaniu specjalnego dodatku emerytalnego dla osób, które wchodzą w drugie sto lat swego życia. Okrągłą rocznicę urodzin jubilatki uczcili także mieszkańcy Gozda, którzy przekazali życzenia i ufundowali tort.

 

 

 

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 15.11.2017, Ilość wejść: 679, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry