Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

15.11.2017

Na setnych urodzinach w powiecie radomskim

  • Źródło: www.gozd.pl Źródło: www.gozd.pl
    Źródło: www.gozd.pl

Na Mazowszu świętowano setne urodziny Stanisławy Mordak, która jest rodowitą mieszkanką gminy Gózd. Uczestnikiem uroczystości był Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu i Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit.

Organizatorami uroczystych setnych urodzin byli córka i zięć jubilatki – Teodora i Marcin Bukalscy. Jubilatka jest zadowolona z tego, jak żyje teraz, a zapytana o „receptę na długowieczność”, odpowiedziała: Pogoda ducha i modlitwa. Stanisława Mordak wychowała trójkę dzieci, ma siedmioro wnucząt i dziewięcioro prawnucząt. Interesuje się polityką, słucha radia, czyta gazety, ma swoje ulubione programy telewizyjne.

Krzysztof Murawski wraz z wręczeniem bukietu róż złożył Stanisławie Mordak życzenia, a także odczytał list gratulacyjny od Premier RP Beaty Szydło, w którym Premier dziękowała szacownej jubilatce za trudy i osiągnięcia minionych lat, a także za swoistą lekcję życiowej wytrwałości.

 

Źródło: www.gozd.pl

Podczas urodzin obecni byli także: Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Zofia Walczak, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Radomiu Monika Pachniewska, Sekretarz Gminy Gózd Joanna Tkaczyk. Monika Pachniewska przekazała decyzję o przyznaniu specjalnego dodatku emerytalnego dla osób, które wchodzą w drugie sto lat swego życia. Okrągłą rocznicę urodzin jubilatki uczcili także mieszkańcy Gozda, którzy przekazali życzenia i ufundowali tort.

 

 

 

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 15.11.2017, Ilość wejść: 1129, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry