Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

24.11.2017

Konkurs „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” rozstrzygnięty!

W Muzeum Mazowieckim w Płocku ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „„Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. W wydarzeniu wzięła udział Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Laureatką Grand Prix VI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” została Agata Zdziennicka z Liceum Plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim.  Konkurs kierowany jest do młodzieży średnich szkół plastycznych państw Europy Środkowej.  Po rozstrzygnięciu konkursu zgromadzeni goście mogli zapoznać się z przygotowaną wystawą prac.

W imieniu Wojewody Mazowieckiego Kierownik Marlena Mazurska podziękowała organizatorom za cenną inicjatywę, bo konkurs promuje utalentowaną młodzież, a zarazem inspiruje młodych twórców do doskonalenia umiejętności malarskich. Natomiast młodym artystom życzyła, aby rozwijali swoją pasję.

Inspiracją konkursu jest słynna kompozycja „Pamiętajcie o ogrodach” polskiego poety, dramaturga, satyryka i piosenkarza Jonasza Kofty (1942-1988).  Uczestnicy mogli przesyłać maksymalnie dwie prace (malarskie lub rysunkowe) wykonane w dowolnej technice.

Krajowy patronat honorowy sprawują od I edycji m.in.: Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Kurator Oświaty, Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Starosta Powiatu Płockiego i Prezydent Miasta Płocka.

Bookmark and Share
Natalia Lech, 24.11.2017, Ilość wejść: 310, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry