Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

24.11.2017

Konkurs „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” rozstrzygnięty!

W Muzeum Mazowieckim w Płocku ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „„Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. W wydarzeniu wzięła udział Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Laureatką Grand Prix VI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” została Agata Zdziennicka z Liceum Plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim.  Konkurs kierowany jest do młodzieży średnich szkół plastycznych państw Europy Środkowej.  Po rozstrzygnięciu konkursu zgromadzeni goście mogli zapoznać się z przygotowaną wystawą prac.

W imieniu Wojewody Mazowieckiego Kierownik Marlena Mazurska podziękowała organizatorom za cenną inicjatywę, bo konkurs promuje utalentowaną młodzież, a zarazem inspiruje młodych twórców do doskonalenia umiejętności malarskich. Natomiast młodym artystom życzyła, aby rozwijali swoją pasję.

Inspiracją konkursu jest słynna kompozycja „Pamiętajcie o ogrodach” polskiego poety, dramaturga, satyryka i piosenkarza Jonasza Kofty (1942-1988).  Uczestnicy mogli przesyłać maksymalnie dwie prace (malarskie lub rysunkowe) wykonane w dowolnej technice.

Krajowy patronat honorowy sprawują od I edycji m.in.: Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Kurator Oświaty, Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Starosta Powiatu Płockiego i Prezydent Miasta Płocka.

Bookmark and Share
Natalia Lech, 24.11.2017, Ilość wejść: 575, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry