Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

27.11.2017

Liceum w Ostrołęce obchodzi 20-lecie

  • Źródło: moja-ostroleka.pl Źródło: moja-ostroleka.pl
    Źródło: moja-ostroleka.pl
  • Źródło: moja-ostroleka.pl Źródło: moja-ostroleka.pl
    Źródło: moja-ostroleka.pl

III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce obchodziło dwudziestolecie utworzenia. W uroczystości udział wziął Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Na uroczystą galę do Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce przybyli uczniowie, nauczyciele i osoby zaprzyjaźnione z placówką. Obecny był Prezydent miasta Ostrołęka – Janusz Kotowski i Dyrektor Wydziału Oświaty UM Mirosław Rosak. Po powitaniu gości przez Waldemara Salisa, Dyrektora III Liceum, Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW, odczytał list gratulacyjny od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

Wojewoda Mazowiecki w liście skierowanym do Dyrektora LO, odczytanym przez Marcina Grabowskiego, podkreślił znaczenie pracy pedagogicznej na co dzień:

Profesjonalizm, wysokie poczucie odpowiedzialności, wytrwałość, serce i oddanie pedagogów zasługują na najwyższą wdzięczność. Wierzę, że ten trud po wielekroć został wynagrodzony satysfakcją płynącą z osiągnięć młodego pokolenia.

Wśród gości była delegacja ze szkół siostrzanych w Kemer i Antalyi z Turcji. Absolwenci szkoły oraz osoby, które były obecne podczas powstawania placówki, przedstawili zebranym swoje wspomnienia związane z liceum.

Uroczyste urodziny uświetnił występ chóru szkolnego Ars Longa pod dyrekcją Joanny Górskiej. Młodzież przygotowała także autorską część artystyczną „Wspomnień czar”.

Spośród kilku liceów ogólnokształcących w Ostrołęce III LO jest najmłodszą ze szkół. Na pamiątkę dwudziestych urodzin na terenie placówki zasadzono dąb.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 27.11.2017, Ilość wejść: 321, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry