Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

27.11.2017

Liceum w Ostrołęce obchodzi 20-lecie

  • Źródło: moja-ostroleka.pl Źródło: moja-ostroleka.pl
    Źródło: moja-ostroleka.pl
  • Źródło: moja-ostroleka.pl Źródło: moja-ostroleka.pl
    Źródło: moja-ostroleka.pl

III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce obchodziło dwudziestolecie utworzenia. W uroczystości udział wziął Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Na uroczystą galę do Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce przybyli uczniowie, nauczyciele i osoby zaprzyjaźnione z placówką. Obecny był Prezydent miasta Ostrołęka – Janusz Kotowski i Dyrektor Wydziału Oświaty UM Mirosław Rosak. Po powitaniu gości przez Waldemara Salisa, Dyrektora III Liceum, Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW, odczytał list gratulacyjny od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

Wojewoda Mazowiecki w liście skierowanym do Dyrektora LO, odczytanym przez Marcina Grabowskiego, podkreślił znaczenie pracy pedagogicznej na co dzień:

Profesjonalizm, wysokie poczucie odpowiedzialności, wytrwałość, serce i oddanie pedagogów zasługują na najwyższą wdzięczność. Wierzę, że ten trud po wielekroć został wynagrodzony satysfakcją płynącą z osiągnięć młodego pokolenia.

Wśród gości była delegacja ze szkół siostrzanych w Kemer i Antalyi z Turcji. Absolwenci szkoły oraz osoby, które były obecne podczas powstawania placówki, przedstawili zebranym swoje wspomnienia związane z liceum.

Uroczyste urodziny uświetnił występ chóru szkolnego Ars Longa pod dyrekcją Joanny Górskiej. Młodzież przygotowała także autorską część artystyczną „Wspomnień czar”.

Spośród kilku liceów ogólnokształcących w Ostrołęce III LO jest najmłodszą ze szkół. Na pamiątkę dwudziestych urodzin na terenie placówki zasadzono dąb.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 27.11.2017, Ilość wejść: 580, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry