Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

03.12.2017

Jubileusze małżeńskie w regionie ciechanowskim

  • Źródło: www.jmjackowski.pl Źródło: www.jmjackowski.pl
    Źródło: www.jmjackowski.pl
  • Źródło: www.jmjackowski.pl Źródło: www.jmjackowski.pl
    Źródło: www.jmjackowski.pl

Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie uczestniczył w kilku uroczystościach związanych z Diamentowymi i Złotymi Godami w regionie.

W gminie Załuski odbyła się uroczystość z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego i uhonorowania siedmiu par małżeńskich.

Małżeństwa wspólnie przeżyły pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat. Medale pamiątkowe nadane jubilatom przez Prezydenta RP wręczyli w imieniu władz państwowych: Przewodniczący Rady Gminy, Edward Aleksandrowski i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Ewa Siwek.  

Diamentowe Gody obchodzili: Krystyna i Eugeniusz Scelin z Przyborowic Dolnych, zaś Złote Gody: Zofia i Roman Cendrowscy z Przyborowic Dolnych, Barbara i Jan Wiśniewscy ze Smulsk, Stanisława i Tadeusz Szymczak z Naborówca, Barbara i Jan Pakulscy ze Zdunowa, Anna i Józef Truszkowscy z Korycisk, Marianna i Rajmund Samulewicz z Nowych Wrońsk.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Zbigniew Ostrowski.

W gminie Przasnysz, w Bogatem, małżonkowie świętujący Złote Gody odnowili swoją przysięgę małżeńską podczas mszy celebrowanej przez ks. proboszcza Cezarego Olzackiego. Następnie jubilaci w remizie OSP otrzymali z rąk Senatora RP Jana Marii Jackowskiego i Kierownika Delegatury MUW Krzysztofa Bieńkowskiego medale za pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego, przyznawane przez Prezydenta RP. Jedna z par – mieszkańcy Bogatego, państwo Daniela i Konstanty Gołębiewscy – świętowała swój jubileusz – była to siedemdziesiąta druga rocznica ich ślubu.

W uroczystości udział wzięła także Poseł RP Anna Cicholska. Za organizację odpowiedzialna była Wójt Grażyna Wróblewska.

Uhonorowane pary z pięćdziesięcioletnimi jubileuszami to: Krystyna i Tadeusz Celmer, Maria i Stefan Jaroch, Bożena i Kazimierz Kaczmarczyk, Teresa i Jan Krajewscy, Eugenia i Ryszard Maluchnik, Stanisława i Zenon Mocek, Janina i Czesław Nowotka, Danuta i Mieczysław Olszak, Marianna i Stanisław Osowscy, Albina i Stanisław Stefaniak, Teresa i Rajmund Tycińscy, Marianna i Lucjan Wdowińscy, Marianna i Janusz Zakrzewscy.

Także w Czerwińsku nad Wisłą, pary małżeńskie obchodziły swoje święto – jubileusze pięćdziesięciu lat zawarcia związku małżeńskiego. Podczas wydarzenia obecny był Kierownik Delegatury MUW Krzysztof Bieńkowski.

Kierownik Delegatury wręczył parom nadawane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w obecności rodzin i bliskich jubilatów.

Uczestnikami uroczystości byli także: Wójt Gminy Marcin Gortat i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Elżbieta Wojnarowska. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczono: Barbarze i Stanisławowi Gmurczykom i Aleksandrze i Ryszardowi Kiełbasińskim. Obydwie pary świętujące swe jubileusze otrzymały także pamiątkowe dyplomy. Państwo Gmurczykowie i Kiełbasińscy, obchodząc razem swe Złote Gody, również tego samego dnia pięćdziesiąt lat temu brali ślub.

Podobne tematy

Podziel / Share
Monika Bujak, 03.12.2017, Ilość wejść: 789, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry