Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

03.12.2017

Jubileusze małżeńskie w regionie ciechanowskim

  • Źródło: www.jmjackowski.pl Źródło: www.jmjackowski.pl
    Źródło: www.jmjackowski.pl
  • Źródło: www.jmjackowski.pl Źródło: www.jmjackowski.pl
    Źródło: www.jmjackowski.pl

Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie uczestniczył w kilku uroczystościach związanych z Diamentowymi i Złotymi Godami w regionie.

W gminie Załuski odbyła się uroczystość z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego i uhonorowania siedmiu par małżeńskich.

Małżeństwa wspólnie przeżyły pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat. Medale pamiątkowe nadane jubilatom przez Prezydenta RP wręczyli w imieniu władz państwowych: Przewodniczący Rady Gminy, Edward Aleksandrowski i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Ewa Siwek.  

Diamentowe Gody obchodzili: Krystyna i Eugeniusz Scelin z Przyborowic Dolnych, zaś Złote Gody: Zofia i Roman Cendrowscy z Przyborowic Dolnych, Barbara i Jan Wiśniewscy ze Smulsk, Stanisława i Tadeusz Szymczak z Naborówca, Barbara i Jan Pakulscy ze Zdunowa, Anna i Józef Truszkowscy z Korycisk, Marianna i Rajmund Samulewicz z Nowych Wrońsk.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Zbigniew Ostrowski.

W gminie Przasnysz, w Bogatem, małżonkowie świętujący Złote Gody odnowili swoją przysięgę małżeńską podczas mszy celebrowanej przez ks. proboszcza Cezarego Olzackiego. Następnie jubilaci w remizie OSP otrzymali z rąk Senatora RP Jana Marii Jackowskiego i Kierownika Delegatury MUW Krzysztofa Bieńkowskiego medale za pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego, przyznawane przez Prezydenta RP. Jedna z par – mieszkańcy Bogatego, państwo Daniela i Konstanty Gołębiewscy – świętowała swój jubileusz – była to siedemdziesiąta druga rocznica ich ślubu.

W uroczystości udział wzięła także Poseł RP Anna Cicholska. Za organizację odpowiedzialna była Wójt Grażyna Wróblewska.

Uhonorowane pary z pięćdziesięcioletnimi jubileuszami to: Krystyna i Tadeusz Celmer, Maria i Stefan Jaroch, Bożena i Kazimierz Kaczmarczyk, Teresa i Jan Krajewscy, Eugenia i Ryszard Maluchnik, Stanisława i Zenon Mocek, Janina i Czesław Nowotka, Danuta i Mieczysław Olszak, Marianna i Stanisław Osowscy, Albina i Stanisław Stefaniak, Teresa i Rajmund Tycińscy, Marianna i Lucjan Wdowińscy, Marianna i Janusz Zakrzewscy.

Także w Czerwińsku nad Wisłą, pary małżeńskie obchodziły swoje święto – jubileusze pięćdziesięciu lat zawarcia związku małżeńskiego. Podczas wydarzenia obecny był Kierownik Delegatury MUW Krzysztof Bieńkowski.

Kierownik Delegatury wręczył parom nadawane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w obecności rodzin i bliskich jubilatów.

Uczestnikami uroczystości byli także: Wójt Gminy Marcin Gortat i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Elżbieta Wojnarowska. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczono: Barbarze i Stanisławowi Gmurczykom i Aleksandrze i Ryszardowi Kiełbasińskim. Obydwie pary świętujące swe jubileusze otrzymały także pamiątkowe dyplomy. Państwo Gmurczykowie i Kiełbasińscy, obchodząc razem swe Złote Gody, również tego samego dnia pięćdziesiąt lat temu brali ślub.

Podobne tematy

Podziel / Share
03.12.2017, Ilość wejść: 1704, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry