Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

01.12.2017

21. Świąteczna Zbiórka Żywności w Płocku

W płockiej delegaturze MUW odbyła się regionalna inauguracja świątecznej zbiórki żywności. Kierownik Marlena Mazurska i Prezes Zarządu Banku Żywności w Płocku, Marek Kuczyński wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszami. Akcja charytatywna odbywa się w całej Polsce.

Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury, podczas inauguracji akcji charytatywnej w Płocku podziękowała wolontariuszom i inicjatorom akcji za zaangażowanie i chęć pomocy innym. Przypomniała słowa św. Jana Pawła II, który wskazywał, iż wielkość człowieka ujawnia się nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Uczestnicy spotkania w Płocku obejrzeli występ Zespołu Ludowego Grzybowianki.

W tym roku do udziału w akcji przystąpiło ponad pięćdziesiąt pięć tysięcy wolontariuszy, którzy będą w trzech tysiącach sklepów w ponad pięciuset miejscowościach wspierać pomysł dzielenia się żywnością.

Banki Żywności działają w oparciu o trzy podstawowe zasady: zasada non profit –  działalność bez zysku; kierowanie żywności do potrzebujących przez organizacje charytatywne zajmujące się bezpośrednim dożywianiem; zasada apolityczności oraz różnorodności światopoglądowej.

Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza trzydzieści dwa regionalne autonomiczne Banki Żywności, które są organizacjami pozarządowymi o statusie stowarzyszenia lub fundacji. Razem tworzą związek stowarzyszeń o statusie OPP. W Płocku Bank Żywności istnieje od 2008 roku.

Krzysztof Bieńkowski, Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, towarzyszył wolontariuszom regionu ciechanowskiego podczas rozpoczęcia akcji. Także w regionie ostrołęckim Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski wziął udział wraz z wolontariuszami w zbiórce żywności.

Bookmark and Share
Monika Bujak, 01.12.2017, Ilość wejść: 644, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry