Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

05.12.2017

Konferencje naukowe w regionie radomskim

  •  Źródło: MKO
    Źródło: MKO
  •  Źródło: PSSE Radom
    Źródło: PSSE Radom

„Podaruj cząstkę siebie” i „Partnerstwo na rzecz kształcenia w systemie dualnym” to konferencje, które odbyły się w Radomiu. Uczestniczyli w nich pracownicy radomskiej delegatury MUW.

Konferencja: „Podaruj cząstkę siebie”

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna we współpracy z Polskim Towarzystwem Higienicznym zorganizowała konferencję „Podaruj cząstkę siebie”.  Spotkanie miało na celu przybliżenie idei transplantologii i było przygotowane dla nauczycieli, pedagogów, uczniów i mieszkańców. Konferencję honorowym patronatem objął Wojewoda Mazowiecki i Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

W spotkaniu wzięli udział m.in.  Lucyna Wiśniewska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu, Klaudia Nestorowicz z Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej "Poltransplant”,  Koordynator pobrań MSS radomskim Józefowie, lek. anestezjolog Robert Trześniewski, Edyta Karpeta, koordynator transplantacyjny w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu ks. Jarosław Wojtkun. Wojewodę Mazowieckiego reprezentowała Monika Wziątek - Kaim z delegatury MUW w Radomiu.

Konferencja: „Partnerstwo na rzecz kształcenia w systemie dualnym”

W Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu odbyła się konferencja dotycząca kształcenia zawodowego. W wydarzeniu wzięli udział: Wicekurator Andrzej Sosnowski oraz dyrektorzy szkół i pracodawcy. W konferencji uczestniczył Paweł Sagan z delegatury MUW w Radomiu.

Wykład dotyczący kształcenia zawodowego w systemie dualnym i poprowadziła go Emilia Maciejewska Naczelnik Wydziału Kształcenia Zawodowego MEN. Wykład dotyczył zmian w prawie oświatowym, które mają wzmocnić kształcenie młodzieży w szkołach branżowych, ze szczególnym uwzględnieniem, nabycia przez uczniów praktycznych umiejętności zawodowych.  

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 05.12.2017, Ilość wejść: 455, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry