Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

05.12.2017

Konferencje naukowe w regionie radomskim

  •  Źródło: MKO
    Źródło: MKO
  •  Źródło: PSSE Radom
    Źródło: PSSE Radom

„Podaruj cząstkę siebie” i „Partnerstwo na rzecz kształcenia w systemie dualnym” to konferencje, które odbyły się w Radomiu. Uczestniczyli w nich pracownicy radomskiej delegatury MUW.

Konferencja: „Podaruj cząstkę siebie”

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna we współpracy z Polskim Towarzystwem Higienicznym zorganizowała konferencję „Podaruj cząstkę siebie”.  Spotkanie miało na celu przybliżenie idei transplantologii i było przygotowane dla nauczycieli, pedagogów, uczniów i mieszkańców. Konferencję honorowym patronatem objął Wojewoda Mazowiecki i Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

W spotkaniu wzięli udział m.in.  Lucyna Wiśniewska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu, Klaudia Nestorowicz z Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej "Poltransplant”,  Koordynator pobrań MSS radomskim Józefowie, lek. anestezjolog Robert Trześniewski, Edyta Karpeta, koordynator transplantacyjny w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu ks. Jarosław Wojtkun. Wojewodę Mazowieckiego reprezentowała Monika Wziątek - Kaim z delegatury MUW w Radomiu.

Konferencja: „Partnerstwo na rzecz kształcenia w systemie dualnym”

W Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu odbyła się konferencja dotycząca kształcenia zawodowego. W wydarzeniu wzięli udział: Wicekurator Andrzej Sosnowski oraz dyrektorzy szkół i pracodawcy. W konferencji uczestniczył Paweł Sagan z delegatury MUW w Radomiu.

Wykład dotyczący kształcenia zawodowego w systemie dualnym i poprowadziła go Emilia Maciejewska Naczelnik Wydziału Kształcenia Zawodowego MEN. Wykład dotyczył zmian w prawie oświatowym, które mają wzmocnić kształcenie młodzieży w szkołach branżowych, ze szczególnym uwzględnieniem, nabycia przez uczniów praktycznych umiejętności zawodowych.  

 

Podziel / Share
05.12.2017, Ilość wejść: 885, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry