Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

12.12.2017

Otwarcie zmodernizowanych dróg w regionie radomskim

Drogi lokalne w Zwoleniu i powiecie zwoleńskim przebudowane zostały w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Łączny koszt wykonanych prac to ponad 7 mln zł.

Wydarzenia zostały zorganizowane przez Burmistrza Zwolenia Bogusławę Jaworską i Starostę Powiatu Zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego.

- Rządowy program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej jest właśnie po to, aby gminy i powiaty w kraju mogły przy pomocy rządowych środków finansowych, jeszcze na większą niż dotychczas skalę, zmieniać stan swoich dróg, ulic i chodników. Bardzo się cieszę, że w Zwoleniu i powiecie zwoleńskim, dzięki środkom przyznanym przez Wojewodę Mazowieckiego, a także dzięki wysiłkowi władz samorządowych powstały nowe i bezpieczne drogi– powiedział Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu w trakcie uroczystego otwarcia inwestycji.

Całkowity koszt przebudowy ulic Targowej i Majora Hubala w Zwoleniu to prawie 5 mln zł. Na realizację tej inwestycji powiat zwoleński otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 mln. zł. w ramach programu: „Rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Środki, które przyznało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przekazał Wojewoda Mazowiecki. Z kolei koszt przebudowy ul. Kardynała Wyszyńskiego i Księdza Packa w Zwoleniu wyniósł ponad 2 mln zł, z czego przekazane dofinansowanie wyniosło ponad 1 mln zł.

Podziel / Share
12.12.2017, Ilość wejść: 877, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry