Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

12.12.2017

Otwarcie zmodernizowanych dróg w regionie radomskim

Drogi lokalne w Zwoleniu i powiecie zwoleńskim przebudowane zostały w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Łączny koszt wykonanych prac to ponad 7 mln zł.

Wydarzenia zostały zorganizowane przez Burmistrza Zwolenia Bogusławę Jaworską i Starostę Powiatu Zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego.

- Rządowy program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej jest właśnie po to, aby gminy i powiaty w kraju mogły przy pomocy rządowych środków finansowych, jeszcze na większą niż dotychczas skalę, zmieniać stan swoich dróg, ulic i chodników. Bardzo się cieszę, że w Zwoleniu i powiecie zwoleńskim, dzięki środkom przyznanym przez Wojewodę Mazowieckiego, a także dzięki wysiłkowi władz samorządowych powstały nowe i bezpieczne drogi– powiedział Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu w trakcie uroczystego otwarcia inwestycji.

Całkowity koszt przebudowy ulic Targowej i Majora Hubala w Zwoleniu to prawie 5 mln zł. Na realizację tej inwestycji powiat zwoleński otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 mln. zł. w ramach programu: „Rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Środki, które przyznało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przekazał Wojewoda Mazowiecki. Z kolei koszt przebudowy ul. Kardynała Wyszyńskiego i Księdza Packa w Zwoleniu wyniósł ponad 2 mln zł, z czego przekazane dofinansowanie wyniosło ponad 1 mln zł.

Podziel / Share
Natalia Lech, 12.12.2017, Ilość wejść: 470, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry