Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.12.2017

Ciechanów: Para Prezydencka przygotowała paczki dla potrzebujących

  • Fot. Grzegorz Jakubowski (KPRP) Fot. Grzegorz Jakubowski (KPRP)
    Fot. Grzegorz Jakubowski (KPRP)
  • Fot. Grzegorz Jakubowski (KPRP) Fot. Grzegorz Jakubowski (KPRP)
    Fot. Grzegorz Jakubowski (KPRP)

Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz Ministrem Wojciechem Kolarskim odwiedzili ciechanowski bank żywności, gdzie wspólnie z wolontariuszami przygotowali paczki dla potrzebujących. W spotkaniu wziął udział Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, Krzysztof Bieńkowski oraz Sylwia Pietrzak, Pełnomocnik ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Do najbardziej potrzebujących trafią głównie produkty spożywcze, takie jak mąka, cukier, olej czy ryż. Wszystko zostało zebrane przez 142 wolontariuszy na północnym Mazowszu, podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności. Przygotowane przez Parę Prezydencką paczki zostaną przekazane podopiecznym Akcji Katolickiej przy parafii św. Józefa w Ciechanowie.

Prezydent dziękował organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie, a także wszystkim klientom sklepów i szefom firm, którzy dostarczają produkty do banków żywności.

Agata Kornhauser-Duda przypomniała, że akcja trwa już od 21 lat i przez ten okres zebrano 758 tys. ton żywności o wartości prawie 2 mld zł.  Para prezydencka po raz trzeci wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. - Natomiast już od lat wspieramy tę akcję robiąc zakupy w ramach zbiórki żywności w naszym osiedlowym sklepie w Krakowie - przyznała Pierwsza Dama. Zaapelowała o to, by nie marnować jedzenia, ale się nim podzielić z tymi, którym go brakuje. 

Prezes Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski poinformował, że w tym roku w akcji zbierania żywności uczestniczyło 55 tys. wolontariuszy. W ciągu trzech dni zbiórki udało się zebrać 776 ton żywności.

Podziel / Share
13.12.2017, Ilość wejść: 784, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry