Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.02.2018

Podsumowano orszak Trzech Króli w Ostrołęce

5 lutego br. w Ostrołęce podsumowano styczniowy orszak Trzech Króli. Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski uczestniczył w jubileuszowej gali zorganizowanej w Ostrołęckim Centrum Kultury. W wydarzeniu wzięli udział także: Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski.

6 stycznia w Święto Trzech Króli od dziesięciu lat organizowane są w całej Polsce orszaki. Także mieszkańcy regionu ostrołęckiego mogli wziąć udział w barwnym pochodzie. W wydarzeniu wziął udział Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Trasa orszaku prowadziła od kościoła Zbawiciela Świata po halę im. Gołasia, ulicami: Goworowską, Kopernika, Bogusławskiego i Kurpiowską. Uczestnicy pochodu wspólnie śpiewali kolędy. Do mieszkańców ostrołęki dołączyli m.in.: Senator Robert Mamątow, Poseł Arkadiusz Czartoryski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski.

Źródło: www.ostroleka.pl

Na czele orszaku stanęła Alicja, która zagrała Wolną Polskę. Towarzyszyli jej aniołowie. Później zagrano świtę Józefa Piłsudskiego. Było to nawiązanie do obchodów setnej rocznicy niepodległości. Nie mogło zabraknąć Trzech Króli oraz aniołów. Po drodze mieszkańców kusił diabeł ze swoimi poddanymi. Pojawiła się też scena kuszenia Adama. Pod halą Gołasia na Trzech Króli czekała święta rodzina z Jezusem, któremu złożono dary. Scenki przygotowali uczniowie szkół oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na głodnych ostrołęczan czekał też ciepły poczęstunek.

W godzinach popołudniowych odbyła się msza święta, którą odprawił biskup Janusz Stepnowski.

Spotkanie opłatkowe ostrołęckich samorządowców

W niedzielę, 7 stycznia br. Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce wziął udział we mszy świętej za parlamentarzystów i samorządowców diecezji łomżyńskiej. Po mszy odbyło się spotkanie opłatkowe z samorządowcami. Organizatorami spotkania byli Prezydent Ostrołęki i Starosta Ostrołęcki. We mszy i spotkaniu uczestniczył biskup Tadeusz Bronakowski.

 

 • Źródło: www.ostroleka.pl
  Źródło: www.ostroleka.pl
 • Źródło: www.ostroleka.pl
  Źródło: www.ostroleka.pl
 • Źródło: www.ostroleka.pl
  Źródło: www.ostroleka.pl
 • Źródło: www.ostroleka.pl
  Źródło: www.ostroleka.pl
Bookmark and Share
13.02.2018, Ilość wejść: 1211, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry