Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

08.01.2018

Walka z handlem ludźmi – mobilna wystawa w radomskiej delegaturze MUW

W holu delegatury MUW w Radomiu od 5 stycznia br. można obejrzeć wystawę mobilną podejmującą tematykę walki z handlem ludźmi. Prezentowane są treści dotyczące zjawiska handlu ludźmi, a także historie ofiar wykorzystywanych do pracy przymusowej opatrzone autentycznymi zdjęciami zgromadzonymi przez organy ścigania w konkretnych przypadkach przestępstwa handlu ludźmi lub innych przestępstw mających znamiona handlu ludźmi.

Wystawa została zorganizowana  przez Departament Analiz i Polityki Migracyjnej MSWiA w ramach projektu „Poprawa zdolności Polski do walki z handlem ludźmi” („Improving Poland’s capacity to prevent trafficking in human beings”). Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat zjawiska handlu ludźmi wśród Polaków, w szczególności wśród młodych ludzi, którzy decydują się na podjęcie pracy za granicą.

18 października przypada Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Handel ludźmi jest zjawiskiem złożonym, wywołanym czynnikami społecznymi, ekonomicznymi i kulturowymi, które w dobie globalizacji i migracji coraz liczniejszych grup ludzi podlega dynamicznym przemianom. Obecnie Polska nie jest już tylko krajem pochodzenia ofiar, ale także krajem  tranzytowym, przez który odbywa się transfer ofiar do Europy Zachodniej oraz krajem docelowym dla ofiar wykorzystywanych głównie do pracy przymusowej.

 

 

Podziel / Share
08.01.2018, Ilość wejść: 464, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry