Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

09.01.2018

Biejków: Pani Leokadia Siedlecka świętowała setne urodziny

Do grona stuletnich obywateli województwa mazowieckiego dołączyła Pani Leokadia Siedlecka mieszkająca we wsi Biejków, w gminie Promna. Z tej okazji 6 stycznia odbyła się rodzinna uroczystość, w której wziął udział Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Uroczystość zorganizowana przez rodzinę Pani Leokadii rozpoczęła się mszą święta w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Promnej. Skąd goście udali się na przyjęcie urodzinowe.  

Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej delegatury MUW odczytał i przekazał list gratulacyjny od Premiera, a także życzenia od Wojewody Mazowieckiego. Do jubilatki z życzeniami i gratulacjami zwrócili się w listach gratulacyjnych także władze samorządowe Promnej oraz kierownictwo KRUS.

Wśród gości spotkania byli m.in.:  Wojciech Nowak - Wójt gminy Promna, Budyta Zbysław –  Przewodniczący Rady Gminy, Anna Sobocińska – Zastępca Kierownika USC w Promnej, Wojciech Sępioł - Kierownik KRUS Białobrzegi oraz ks. proboszcz Władysław Wojdat, parafia pw. św. Marii Magdaleny w Promnej.

Pani Leokadia Siedlecka jest mieszkanką gminy Promna od urodzenia. Urodziła się Biejkowie, gdzie mieszka do dnia dzisiejszego z synem i jego żoną. Przez całe życie pracowała w gospodarstwie rolnym. Urodziła siedmioro dzieci, a doczekała się siedmiorga wnucząt, czternaściorga prawnucząt oraz siedmiorga praprawnucząt. Z zamiłowania słucha radia i odmawia różaniec, zdecydowała się nie oglądać telewizji.  Mimo wieku zachowała sprawność ruchową – o własnych siłach porusza się w domu. Jest pogodna i posiada duże poczucie humoru.

 

 

Bookmark and Share
09.01.2018, Ilość wejść: 819, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry