Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

12.01.2018

Komplet umów na budowę S7 – połączenie województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego

W Płońsku podpisano umowy na dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości 35,7 km. To ostatnie dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego. W wydarzeniu wzięł udział m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Maciej Wąsik, Poseł na Sejm RP Anna Ewa Cicholska,Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz i Kierownik delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski.

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla całego zadania.

Droga ekspresowa S7 ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju układu komunikacyjnego w Polsce. Priorytetem rządu jest jak najszybsze ukończenie tej trasy, tak aby powstało połączenie portów Trójmiasta z południem naszego kraju. Do realizacji S7 podchodzimy kompleksowo – w poniedziałek podpisana została umowa na odcinek tej trasy na północ od Krakowa, w lutym planowane jest podpisanie umowy na kolejny małopolski odcinek – powiedział Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w swoim wystąpieniu podkreślił, jak istotna jest trasa S7 dla mieszkańców Mazowsza. Zadeklarował także, że po złożeniu wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej będzie on rozpatrywany w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim bez zbędnej zwłoki.

Inwestycja polegać będzie na budowie drogi ekspresowej wraz z remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach kontraktu powstaną węzły:  „Mława Północ”, „Mława Południe”, „Modła", „Żurominek",  „Strzegowo Północ", „Strzegowo Południe", „Glinojeck", „Pieńki Rzewińskie", „Dłużniewo"

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

 

 

Podziel / Share
12.01.2018, Ilość wejść: 933, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry