Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

15.01.2018

Mazowieckie spotkanie „Wspólnie o Konstytucji”

W ramach konsultacji społecznych w piątek, 12 stycznia, w Płocku odbyło się spotkanie z Pawłem Muchą, Zastępcą Szefa Kancelarii Prezydenta RP. Spotkanie odbyło się w sali Zespołu Szkół Centrum Edukacji i związane było z debatą na temat Konstytucji. Wzięła w nim udział Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Spotkania są organizowane cyklicznie w całym kraju - w 2018 r. było to pierwsze wydarzenie. Debata dotycząca Konstytucji odbyła się będzie pod hasłem ”Różne aspekty bezpieczeństwa Polski w kontekście Konstytucji RP”.

Pierwsza część spotkania poświęcona była wystąpieniu Pawła Muchy, Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP, który omówił cel odbywających się konsultacji. Następnie głos zabrali uczestnicy spotkania, którzy zadawali pytania i zgłaszali sugestie dotyczące zagadnień, które ich zdaniem powinny się znaleźć w nowej konstytucji.

Uczestnikom spotkania zostały rozdane ankiety, w którym padły m.in. pytania o to, czy obecna konstytucja wymaga zmiany? Czy zmiany powinny dotyczyć sposobu wyboru prezydenta, zasad funkcjonowania sądów i trybunałów, sposobu wyboru sejmu i senatu, zasad działania samorządu terytorialnego?

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Senator Marek Martynowski, Poseł Waldemar Olejniczak i Marlena Mazurska, Kierownik Delegatury MUW w Płocku.

Podziel / Share
15.01.2018, Ilość wejść: 662, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry