Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

31.01.2018

Otwarcie sali widowiskowej w Broku

  •  Źródło: www.brok.pl
    Źródło: www.brok.pl
  •  Źródło: www.brok.pl.
    Źródło: www.brok.pl.

Uroczystemu otwarciu sali widowiskowej towarzyszyło spotkanie noworoczne oraz jubileusz utworzenia OSP w Broku. W wydarzeniu, które odbyło się 26 stycznia br. udział wziął Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, w tym, ks. Prałat Stanisław Skarżyński, ks. Prałat Jarosław Hrynaszkiewicz, jak również przedstawiciele samorządu województwa i przedstawiciele administracji rządowej. Związani z gminą przedstawiciele służb i instytucji, a także mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy.  

Po oficjalnym otwarciu uroczystości i powitaniu gości dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, która od czasu likwidacji Ośrodka Kultury i Rekreacji w Broku w 2003 r. była wyłączona z użytkowania.

Sala widowiskowa oraz część budynku została wyremontowana głównie z pozyskanych na ten cel dotacji i dofinansowań pochodzących ze środków PROW 2007-2013, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czy też ze środków RPO Województwa Mazowieckiego 2014-2020. W latach 2010-2017 na remont budynku Domu Kultury wraz z salą widowiskową pozyskano środki ponad 2,5 mln zł, a łączny koszt dotychczasowego remontu opiewa na kwotę ponad 3 mln zł.

Podziel / Share
31.01.2018, Ilość wejść: 763, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry