Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

01.02.2018

Dwudziestolecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu

1 lutego br. w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyła się uroczystość poświęcona 20-leciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu. W spotkaniu uczestniczył Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Krzysztof Bieńkowski.

Na jubileuszowe spotkanie przybył również Starszy Inspektor Wojewódzki Mirosław Czaplicki z Wydziału Polityki Społecznej Delegatury MUW w Ostrołęce. Święto placówki zgromadziło przybyłych mieszkańców Przasnysza, a wśród nich rodziców podopiecznych, którzy korzystają z pomocy domu środowiskowego.

W swoim przemówieniu Krzysztof Bieńkowski podziękował organizatorom i opiekunom placówki za to, że pieniądze przekazywane przez Wojewodę Mazowieckiego na funkcjonowanie domu pomocy są właściwie wydatkowane, a dodatkowo pomnażane wielkie serce, jakie terapeuci wkładają w stworzenie swoim podopiecznym prawdziwego domu. Uroczystościom jubileuszu zasłużonej dla Przasnysza instytucji społecznej towarzyszyło otwarcie wystawy artystycznej ,,Świat mało znany V”, przedstawiającej prace artystów związanych z domem samopomocy. Wystawa ta – zorganizowana w salach Przasnyskiego Muzeum Historycznego - zgromadziła liczne grono odwiedzających. Zaprezentowane zostały prace w glinie, obrazy i rękodzieło.

Środowiskowy Domu Samopomocy jest instytucją, która od 1998 roku sprawuje opiekę nad osobami niepełnosprawnymi i pokrzywdzonymi przez los. Jest formą pomocy zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu. W spotkaniu jubileuszowym wzięli również udział przedstawiciele władz miejskich Przasnysza: Burmistrz Waldemar Trochimiuk i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jeronim oraz ksiądz prałat dr Andrzej Maciejewski - proboszcz parafii św. Wojciecha w Przasnyszu.

Podziel / Share
01.02.2018, Ilość wejść: 673, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry