Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

05.02.2018

Gala Polskiego Czerwonego Krzyża w Niestumiu

3 lutego br. w Niestumiu, w regionie ciechanowskim, pod patronatem honorowym Wojewody Mazowieckiego Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował uroczystą galę.

Celem organizowanego wydarzenia była zbiórka środków finansowych, które zostaną przeznaczone na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych rodzin. Na uroczystości wręczono także odznaki i wyróżnienia dla honorowych krwiodawców. Gościem spotkania był także Krzysztof Bieńkowski - Kierownik ciechanowskiej Delegatuy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W gali wzięło udział około trzystu osób - mieszkańców Ciechanowa i okolic, oraz przedstawicieli parlamentu na czele z Senatorem RP Janem Marią Jackowskim, członkowie władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Ciechanów Markiem Kiwitem. Obecni byli również przedstawiciele organizacji związanych z kulturą i sztuką, sportem czy organizacjami pożytku publicznego.

Prezes Stowarzyszenia PCK Zdzisław Petrykowski wraz z Dyrektorem Oddziału Regionalnego w Ciechanowie Bożeną Podleńską serdecznie powitali przybyłych gości i wyrazili wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom, które corocznie wspomagają Galę Polskiego Czerwonego Krzyża. Kierownik Delegatury MUW Krzysztof Bieńkowski wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi Bogdanowi Nawrockiemu - zasłużonemu działaczowi PCK i honorowemu dawcy krwi. Aukcję charytatywną na gali uświetniła własnoręcznie podpisana przez Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego ,,Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju”. Dokument ten został podpisany przez Prezesa Rady Ministrów w czasie jego wizyty w Ostrołęce i przekazany za pośrednictwem Krzysztofa Bieńkowskiego na  aukcję. Również Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera przekazał na licytację dwa albumy poświęcone Mazowszu z własną dedykacją. 

Kierownik Delegatury MUW Krzysztof Bieńkowski wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi Bogdanowi Nawrockiemu - zasłużonemu działaczowi PCK i honorowemu dawcy krwi.

Celem działalności Polskiego Czerwonego Krzyża jest popieranie i realizacja inicjatyw społecznych służących ratowaniu zdrowia i życia, wspomaganiu materialnym dzieci z najuboższych rodzin i propagowaniu honorowego krwiodawstwa. Na ten właśnie cel przeznaczono zebrane w trakcie uroczystej gali datki uzyskane z loterii fantowej i licytacji cennych przedmiotów. Spotkanie uświetnił występ zespołu artystycznego.

Podziel / Share
05.02.2018, Ilość wejść: 548, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry