Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

12.02.2018

Słodkie spotkanie w Ciepielowie

Tłusty czwartek nie odbędzie się bez kosztowania faworków i pączków nadziewanych konfiturą. W ciepielowskiej szkole podstawowej tę słodką tradycję połączono z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Na tę uroczystość, na zaproszenie Dyrektor Małgorzaty Rusinowskiej Dyrektor PSP w Ciepielowie przybył Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej delegatury MUW.

8 lutego br. po przywitaniu przez Dyrektor Małgorzatę Rusinowską wszystkich przybyłych  przed zebranymi gośćmi wystąpili uczniowie z klas 1-3. W specjalnie opracowanym na ten dzień programie artystycznym znalazły się piosenki, scenki aktorskie oraz żywiołowy rock and roll’owy taniec. Popisy najmłodszych wychowanków Publicznej Szkoły Podstawowej nagradzane były brawami. W trakcie występu dzieci zaprosiły do wspólnej zabawy – głównych adresatów czwartkowej uroczystości – swoich dziadków i babcie.

foto: Gmina Ciepielów

Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej delegatury MUW pogratulował dziadkom tego, że dochowali się tak zdolnych wnucząt. W swoim wystąpieniu przekazał także ciepłe słowa od Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery kierowane do seniorów - Dużo zdrowia i miłości ze strony wnuków – brzmiały życzenia.  Przy tej okazji Kierownik radomskiej delegatury zapewnił również o szczególnym miejscu, jakie w polityce rządu RP stanowią seniorzy. Wszystkim babciom i dziadkom życzenia złożyli również: Krzysztof Szewczyk Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu, który uczynił to w imieniu własnym i Aurelii Michałowskiej Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Artur Szewczyk, Wójt Gminy Ciepielów.

foto: Gmina Ciepielów

W wydarzeniu wzięli udział także: ksiądz Stanisław Sławiński, proboszcz parafii w Ciepielowie oraz Paweł Sagan, pracownik Biura Wojewody w radomskiej delegaturze MUW.

foto: Gmina Ciepielów

Po uczcie artystycznej i oficjalnych życzeniach przyszedł czas na słodki poczęstunek. Zgodnie z tłustoczwartkową tradycją na stołach pojawiły się: faworki, oponki i pączki. Gościom, w czasie spotkania przygrywał zespół ludowy "Po co ci to?".

foto: Gmina Ciepielów

Podziel / Share
12.02.2018, Ilość wejść: 632, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry