Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

15.02.2018

Czernice Borowe - spektakl uczniowski w Kawiarence Literackiej

13 lutego 2018 r. w szkole Podstawowej w Czernicach Borowych, w cyklu spotkań w Kawiarence Literackiej, uczniowie najmłodszych klas wykonali patriotyczny program artystyczny ,,Piękna nasza Polska cała – z Pyzą po polskich dróżkach”.

W spotkaniu z dziećmi udział wziął Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW – Krzysztof Bieńkowski. Pogratulował wychowawcom i dzieciom stworzenia tak atrakcyjnego w swej formie przedstawienia, które wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę. Dziękując w imieniu Wojewody Mazowieckiego za zaproszenie do odwiedzenia szkoły, podziękował jednocześnie wszystkim za pielęgnowanie w gminie Czernice Borowe tradycji ludowej kultury, która narodziła się na wsi mazowieckiej.

Na program artystyczny przygotowany przez dzieci złożyły się tańce, skecze i przedstawienie poświęcone ulubionej bohaterce dzieci – Pyzie, która przemierza polskie szlaki i odwiedza różne zakątki Ojczyzny. Pyza poznając rodzime tradycje i obyczaje przybliża najmłodszym piękno przyrody i historię własnego kraju, ucząc jednocześnie szacunku dla własnej tradycji i czerpania radości  z odkrywania staropolskich, często dawno już zapomnianych obyczajów.

Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy gminy, Wójt Gminy Czernice Borowe – Wojciech Brzeziński, rodzice i bliscy młodych aktorów, jak również miejscowi radni, nauczyciele i pedagodzy.

Podziel / Share
Natalia Lech, 15.02.2018, Ilość wejść: 438, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry