Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

15.02.2018

Czernice Borowe - spektakl uczniowski w Kawiarence Literackiej

13 lutego 2018 r. w szkole Podstawowej w Czernicach Borowych, w cyklu spotkań w Kawiarence Literackiej, uczniowie najmłodszych klas wykonali patriotyczny program artystyczny ,,Piękna nasza Polska cała – z Pyzą po polskich dróżkach”.

W spotkaniu z dziećmi udział wziął Kierownik ciechanowskiej delegatury MUW – Krzysztof Bieńkowski. Pogratulował wychowawcom i dzieciom stworzenia tak atrakcyjnego w swej formie przedstawienia, które wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę. Dziękując w imieniu Wojewody Mazowieckiego za zaproszenie do odwiedzenia szkoły, podziękował jednocześnie wszystkim za pielęgnowanie w gminie Czernice Borowe tradycji ludowej kultury, która narodziła się na wsi mazowieckiej.

Na program artystyczny przygotowany przez dzieci złożyły się tańce, skecze i przedstawienie poświęcone ulubionej bohaterce dzieci – Pyzie, która przemierza polskie szlaki i odwiedza różne zakątki Ojczyzny. Pyza poznając rodzime tradycje i obyczaje przybliża najmłodszym piękno przyrody i historię własnego kraju, ucząc jednocześnie szacunku dla własnej tradycji i czerpania radości  z odkrywania staropolskich, często dawno już zapomnianych obyczajów.

Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy gminy, Wójt Gminy Czernice Borowe – Wojciech Brzeziński, rodzice i bliscy młodych aktorów, jak również miejscowi radni, nauczyciele i pedagodzy.

Podziel / Share
Natalia Lech, 15.02.2018, Ilość wejść: 170, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry