Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

16.02.2018

„Miedzy Suwalszczyzną a Paryżem” wystawa w holu urzędu

„Między Suwalszczyzną a Paryżem” to nowa wystawa, którą obejrzeć można w holu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Prace autorstwa Witolda Urbanowicza dostępne będą do 13 marca w holu urzędu (wejście „C”). Wystawa dostępna jest w od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00.

Większość dostępnych prac Witolda Urbanowicza stanowią pejzaże i krajobrazy. Wykorzystywana technika to przede wszystkim akryl na kartonach lub płytach pilśniowych, ale też czasem pastel, farba witrażowa oraz – nieokreślona przez Urbanowicza – technika własna lub mieszana. Warto podkleślić, że Witold Urbanowicz jest samoukiem.

Witold Urbanowicz, pallotyn, artysta o wszechstronnych zainteresowaniach, uczestnik i świadek działalności pallotyńskiego ośrodka Centre du Dialogue, urodził się w 1945 roku w Zarzeczu Jeleniewskim nad Czarną Hańczą na Suwalszczyźnie w rodzinie chłopskiej. Jego droga życiowa prowadziła etapami teologicznego wykształcenia poprzez Collegium Marianum w Wadowicach (do zamknięcia szkoły przez władze PRL), Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Karowej w Warszawie, gdzie uzyskał maturę, Seminarium Duchowne w Ołtarzewie koło Warszawy do Paryża, w którym mieszka od 1972 roku. Pracuje jako kapłan i artysta w siedzibie księży pallotynów przy rue Surcouf w Paryżu.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 16.02.2018, Ilość wejść: 597, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry