Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

16.02.2018

„Miedzy Suwalszczyzną a Paryżem” wystawa w holu urzędu

„Między Suwalszczyzną a Paryżem” to nowa wystawa, którą obejrzeć można w holu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Prace autorstwa Witolda Urbanowicza dostępne będą do 13 marca w holu urzędu (wejście „C”). Wystawa dostępna jest w od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00.

Większość dostępnych prac Witolda Urbanowicza stanowią pejzaże i krajobrazy. Wykorzystywana technika to przede wszystkim akryl na kartonach lub płytach pilśniowych, ale też czasem pastel, farba witrażowa oraz – nieokreślona przez Urbanowicza – technika własna lub mieszana. Warto podkleślić, że Witold Urbanowicz jest samoukiem.

Witold Urbanowicz, pallotyn, artysta o wszechstronnych zainteresowaniach, uczestnik i świadek działalności pallotyńskiego ośrodka Centre du Dialogue, urodził się w 1945 roku w Zarzeczu Jeleniewskim nad Czarną Hańczą na Suwalszczyźnie w rodzinie chłopskiej. Jego droga życiowa prowadziła etapami teologicznego wykształcenia poprzez Collegium Marianum w Wadowicach (do zamknięcia szkoły przez władze PRL), Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Karowej w Warszawie, gdzie uzyskał maturę, Seminarium Duchowne w Ołtarzewie koło Warszawy do Paryża, w którym mieszka od 1972 roku. Pracuje jako kapłan i artysta w siedzibie księży pallotynów przy rue Surcouf w Paryżu.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 16.02.2018, Ilość wejść: 262, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry