Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

19.02.2018

Narada w Komendzie Powiatowej PSP w Ciechanowie

W miniony piątek 16 lutego br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie odbyła się narada podsumowująca współpracę KP PSP w Ciechanowie z jednostkami OSP w 2017 r.

W naradzie udział wzięli prezesi i naczelnicy jednostek OSP z powiatu ciechanowskiego, komendanci gminni ZOSP RP, wójtowie i pracownicy urzędów gmin odpowiedzialni za ochronę przeciwpożarową oraz  kadra kierownicza KP PSP.

Na spotkanie zaproszono również: Panią Poseł RP Annę Cicholską, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafała Romanowskiego oraz Kierownika Delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztofa Bieńkowskiego.

Podczas spotkania omówiono:

  •  udział jednostek w działaniach ratowniczo gaśniczych w 2017 r. – statystyka, warunki udziału w działaniach, uwagi z przebiegu i organizacji akcji,
  • aktualny stan wyposażenia sprzętowego i poziom zabezpieczenia osobistego strażaków,
  • przeprowadzone szkolenia oraz aktualny stan wyszkolenia,
  •  stan gotowości operacyjnej na przykładzie prowadzonych inspekcji,
  • rozwój KSRG pod kątem ratownictwa specjalistycznego,
  • dotacja KSRG oraz MSWiA – analiza zrealizowanych zakupów w latach 2012-2017,
  • warunki realizacji i rozliczania zakupów, potrzeby wynikające z normatywu sprzętowego,
  • propozycje zakupów ze strony jednostek OSP w ramach dofinansowania w 2018 roku.

W trakcie spotkania przedstawicielom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych przekazane zostało pismo Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego dotyczące „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, PSP i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” oraz informacja dot. dotacji MSWiA oraz KSRG przyznanych przez Komendanta Wojewódzkiego PSP dla OSP w latach 2016 - 2017r.

Na zakończenie narady st. bryg. mgr inż. Arkadiusz Muszyński, Komendant PSP w Ciechanowie przekazał podziękowania dla Wojewodzy Mazowieckiego Zdzisława Sipiery i Kierownika Delegatury Krzysztofa  Bieńkowskiego za wsparcie działań ciechanowskich strażaków.

Komendant wręczył również Krzysztofowi Bieńkowskiemu, Kierownikowi delegatury MUW w Ciechanowie pamiątkową figurkę św. Floriana. W roli prelegentów podczas spotkania wystąpili m.in.: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie, Komendant WKU w Ciechanowie, przedstawiciel 5. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnych w Ciechanowie.

 

 

 

Podziel / Share
19.02.2018, Ilość wejść: 788, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry