Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

20.02.2018

50-lecie szydłowieckiego muzeum

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu 16 lutego br. zainaugurowało Rok Jubileuszowy 50-lecia instytucji. Wydarzenie połączono z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby muzeum. Na uroczystości Wojewodę Mazowieckiego reprezentował Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej delegatury MUW.

Podczas uroczystości Krzysztof Murawski, Kierownik radomskiej delegatury MUW odczytał list gratulacyjny Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery do Dyrektor muzeum, dr Anety Oborny. W liście Wojewoda podkreślił wartość historyczną i kulturalną szydłowieckiego muzeum.

- Cieszę się, że to pierwsze w świecie i jedyne w Polsce muzeum poświęcone ludowym instrumentom muzycznym już wkrótce będzie się mogło przenieść do nowego budynku, który stworzy lepsze możliwości przechowywania i ekspozycji imponującego zbioru zabytków o bezcennej wartości historycznej i artystycznej. – napisał Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki.

Część artystyczna wydarzenia odbyła się w Sali Kominkowej Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów. Zebrani goście mogli wysłuchać recitalu chopinowskiego oraz koncertu kapeli regionalnej.

 

Podziel / Share
Marcin Lasota, 20.02.2018, Ilość wejść: 475, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry